TOPlist

Pokračování legendárního Half-Life si nyní zahrajete i bez virtuální reality

half-life alyx
  • Half Life: Alyx je VR titul z roku 2020
  • Díky módu „NoVR“ si jej nyní můžete zahrát i bez headsetu
  • K dispozici je zdarma

Série Half-Life patří k těm vůbec nejoblíbenějším titulům všech dob. Přestože Valve okolo pokračování dlouho mlčelo, v roce 2020 jsme se dočkali zřejmě dodnes nejlepší VR hry, Half-Life: Alyx. Problém nastává v případě, že si hru chcete zahrát, ale nemáte VR headset. To je ale nyní díky módu „NoVR“ minulostí a poslední díl ze série si můžete zahrát na jakémkoliv počítači, splníte-li hardwarové požadavky.

Mód „NoVR“ mění Half-Life: Alyx v několika ohledech. Například kliky a dveře které jste museli za normálních okolností otevřít skrz VR ovladač tak a pohnout rukou, se nyní otevírají pomocí klávesy use. To používáte i pro gravitační rukavice.

[Chapter 9 to ENDING] HL:A NoVR Script (Open Source)

[Chapter 9 to ENDING] HL:A NoVR Script (Open Source)

Je zde pochopitelně ještě několik věcí, které je třeba do módu přidat. Vývojáři kvůli složitosti implementace HUDu z Half-Life: Alyx sáhnuli po starém rozhraní z Half-Life 2. Chybí samozřejmě hromada animací a na hře je zkrátka vidět, že byla dělána pro VR. Nic vám ale v zásadě nebrání k dohrání hry, pokud dokážete překousnout některé ústupky. Mód lze stáhnout z webu moddb a to zcela zdarma.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Hráli jste původní Half-Life?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)