Hacker získal přístup k údajům hráčů Robloxu

Hacker získal přístup k Robloxu

Hacker podplatil pracovníka Roblox Corporation, aby získal přístup k osobním datům uživatelů Robloxu. Kromě toho dostal i možnost měnit hesla a emailové adresy a hlavně možnost přesouvat herní měnu. Hacker napřed zaplatil svému zdroji uvnitř firmy, aby vyhledal data o uživatelích a pak se zaměřil na zákaznickou podporu. Podle svých slov to udělal proto, aby firmě “uštědřil lekci”. Jak se pod podmínkou anonymity vyjádřil pro server Motherboard, byl taky schopný měnit bezpečnostní nastavení, nastavit bany nebo krást předměty ostatním hráčům.

Podle přiloženého snímku obrazovky se tento hacker očividně získal přístup k nástrojům uživatelské podpory Robloxu. Měl tak možnost dostat se ke správě účtů všech hráčů včetně těch s nejvyšším skóre. Dokonce měl přístup i k účtu Youtubera  Linkmon99, který je známý jako “nejbohatší” hráč této hry. Tento titul získal kvůli hodnotě virtuálních předmětů, které ve hře vlastní. Tento youtuber již serveru napadení svého účtu potvrdil.

Co je to Roblox

Roblox je on-line hra pro více hráčů. Je založená na modelu “free to play” a má celosvětově více než 100 tisíc hráčů. Umožňuje hráčům vytvářet otevřené světy a sdílet je s ostatními. Tato hra je zaměřená hlavně pro děti a většina jeho hráčů je ve věku od 9 do 18 let. Hra je dostupná pro Android, iOS, MacOS, Windows a Xbox One. Její vývoj započala Roblox Corporation ve Španělsku v roce 2004 pod původním názvem DynaBlocks. Má svou vlastní herní měnu, která se jmenuje Robux a její aktuální hodnota je 350 amerických dolarů za 100 tisíc Robuxů.

Jak se vyjádřil obchodní ředitel Roblox Corporation Craig Donato “Roblox je virtuální hřiště, kde můžou všichni skákat ze hry do hry jakoby skákaly z průlezky na průlezku”. Spousta dětí hraje tuto hru se svými přáteli. Proto skutečnost, že Hacker získal přístup k údajům hráčů Robloxu vrhá na tuto hru velmi špatné světlo.

Zdroj: Independent.co.uk

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)