Nová sklíčka Gorilla Glass DX začnou chránit mobilní foťáky

Gorilla Glass DX Samsung foťáky

Jak bylo oznámeno letos v dubnu, korejský gigant Samsung a americká společnost Corning budou nadále úzce spolupracovat na vývoji a zavádění tvrzených skel Gorilla Glass do světa elektroniky. A jak se ukazuje, výsledky se skutečně nebudou týkat pouze odolnosti displejů mobilů. Dříve představené standardy Gorilla Glass DX a DX+, které zatím dostaly příležitost například jen nad obrazovkami hodinek Galaxy Watch z roku 2018, postupují na novou úroveň. Samsung jako první začne takto vybavenými sklíčky chránit i mobilní foťáky.

Corning® Gorilla® Glass with DX/DX+ for Mobile Device Camera Lens Covers

Corning® Gorilla® Glass with DX/DX+ for Mobile Device Camera Lens Covers

Pro takové využití bylo důležité, že se společnosti Corning podařilo vyladit propustnost světla skrze sklíčko. V tuto chvíli má činit 98 %, což prý v rovnováze optických možností a odolnosti postačí pro maximální kvalitu fotek. Ve výsledku to znamená, že fotoaparáty budou mnohem lépe chráněny a přitom neutrpí jejich schopnost snímání. Zatím není jasné, kterých Samsung telefonů se má novinka týkat. Vzhledem k načasování zprávy by ale mohlo jít již o následující “skládačky” z řad Galaxy Z Flip a Z Fold.

Jakou ochranu má displej vašeho mobilu?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)