Google zpřístupnil revolučního virtuálního AI asistenta NotebookLM

NotebookLM Google
  • NotebookLM byl oficiálně zpřístupněn uživatelům Google Labs
  • Nástroj má zefektivnit psaní poznámek a lépe porozumět textu
  • Projekt dbá na soukromí a bezpečnost uživatelů

Nedávno jsme vám psali o novince technologického giganta Google – NotebookLM. Původně představený jako „Project Tailwind“ na konferenci Google I/O , společnost nyní zpřístupňuje veřejnosti. Nástroj používá umělou inteligenci a jazykové modely, aby pomohl uživatelům rychleji a lépe porozumět svému obsahu. Zatím se jeví jako efektivní a intuitivní nástroj pro práci s poznámkami a dokumenty. Nabízí rychlá shrnutí, analýzy složitých myšlenek a generování nových nápadů, vše na základě vybraných zdrojů.

NotebookLM má zcela proměnit zkušenost uživatelů s poznámkami. Jako AI nástroj je navržený speciálně pro studenty, aby jim pomohl efektivně organizovat a přistupovat rychleji k informacím. S využitím pokročilých algoritmů umožňuje nejen uspořádat a strukturovat poznámky, ale také možnost hlubší analýzy a zpracování obsahu. To znamená, že studenti či profesoři mohou snadno získávat shrnutí dlouhých textů, identifikovat klíčové koncepty a téma, což ušetří čas a usnadní přehled o studijních materiálech.

Google kladl důraz na to, že NotebookLM respektuje soukromí uživatelů. Model má přístup pouze k informacím, které do něj uživatelé nahrávají, a data nejsou využívána pro jeho další vývoj. Tato funkce poskytuje uživatelům jistotu, že jejich informace zůstávají soukromé a zabezpečené. V současné době je dostupný pouze pro uživatele v USA, kde je označen jako experimentální produkt. Zájemci se mohou zaregistrovat na čekací listinu v Google Labs. Někteří z listiny údajně svůj přístup už dostali a jsou připraveni k širšímu testování.

Google NotebookLM

Slyšeli jste už o nástroji NotebookLM?

Zdroj: 9to5Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)