Google oficiálně umožní posílat textové zprávy SMS z počítače

textove zpravy sms pc webova verze

Už několik měsíců se spekulovalo nad tím, že Google umožní posílat textové zprávy SMS přímo z počítače. Nyní jsme se dočkali prvních obrázků z aplikace Zprávy pro Android, které ukazují nastavení služby. Jde tak v podstatě o první větší potvrzení této služby.

Textové zprávy SMS půjdou oficiálně posílat přes služby Google

Pokud chcete posílat SMS zprávy z počítače, tak máte možnost vybrat si z několika aplikací a služeb. Nepočítáme SMS brány apod. služby, ze kterých můžete posílat SMS zdarma. Spíše myslíme aplikace jako je Pulse SMS. Všechny tyto aplikace jsou však od třetích stran, což mnohým nemusí vyhovovat, nebo o takové možnosti ani neví. Brzy ale odesílání SMS z počítače bude podporovat přímo Google.

Trvalo to několik let, ale konečně to vypadá na to, že se brzy dočkáme. Google umožní odesílat textové zprávy na počítači přes svou aplikaci Zprávy pro Android. Z dostupných fotografií můžeme vidět, jak nová služba bude fungovat. Stačí jen propojit telefon s počítačem a Google účtem.

Zprávy SMS budou dostupné na stránce messages.android.com (zatím nefunguje). Na ní se po přihlášení zobrazí QR kód, který pak naskenujete do telefonu. Poté již budete moc používat Zprávy pro Android i na počítači. Zdá se, že se podporují všechny rozšířené prohlížeče.

Vzhledem k tomu, že už je vše připravené ke spuštění, očekáváme, že se této novinky dočkáme v následujících týdnech. Opět se nabízí to, že Google tuto novinku odhalí a rovnou spustí na konferenci Google I/O, která se uskuteční v květnu.

Messages by Google
Messages by Google

Budete používat SMS zprávy z počítače, nebo je to podle vás zbytečná služba?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)