SMS rovnou z webu: Zprávy pro Android chystají webové rozhraní

sms zpravy zpravy pro android

Zprávy pro Android, jak se v Česku nazývá aplikace Android Messages má novou aktualizaci s verzi 2.9. Nepřináší žádnou významnou změnu, nicméně v kódu aplikace se objevily hodně zajímavé věci, které naznačují, čeho se v budoucnu dočkáme. A to třeba webového rozhraní, podpory plateb atd.

Zprávy pro Android se objeví i na webu

Android Messages je v podstatě aplikace pro SMS zprávy od Googlu. Novinky v kódu nyní odhalily, že se chystá webové rozhraní podobné tomu, co má Google již u kecálka Allo. Uživatelé si budou moct spárovat telefon s počítačem, na který pak budou dostávat SMS zprávy a samozřejmě půjdou také odesílat. Jiný kód také odhalil, že se chystá podpora plateb rovnou přes aplikaci, zde asi bude hrát roli Google Pay, což je nová sjednocená služba pro placení na platformách od Googlu.

zpravy pro android webove rozhrani

Rozhraní na webu bude mít několik jednoduchých kroků pro spárování a vypadá to, že podporovat se bude většina hlavních prohlížečů a nepůjde tak o exkluzivní funkci pro Google Chrome. Píše se také o podpoře pro Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Microsoft Explorer, Opera a Safari.

Messages by Google
Messages by Google

Posíláte často SMS zprávy? Těšíte se na webové rozhraní aplikace Zprávy pro Android?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)