TOPlist

Google Pay platby spuštěny! Nahrazují Android Pay i Google Wallet

google pay

Google Pay přišel z ničeho nic. Není to tak dávno, co se s velkou slávou spustily v Česku bezkontaktní platby pomocí Android Pay. Dlouho už ale nevydrží, Google před malou chvílí představil službu Google Pay. Jde o novinku, která bude sjednocovat všechny platby přes Android zařízení, platby na webu, platby za služby atd.

Google Pay nahrazuje Google Wallet i Android Pay

Společnost Google je známá tím, že na velmi podobné funkce má hned několik aplikací, dobrým příkladem jsou chatovací aplikace, kterých má hned několik. Tohle štěpení se nevyhnulo ani platbám. Od roku 2011 existuje Google Wallet, přes aplikaci jdou i normálně posílat peníze.

Poté se spustila služba Android Pay, která již je dostupná i v Evropě, a to včetně Česka. Nabízí bezkontaktní placení v obchodech pomocí telefonu s NFC. Nyní Google představil třetí a pravděpodobně i konečnou aplikaci, která se nazývá Google Pay. A proč by měla být konečná?

google pay android pay google wallet

Protože všechny možností plateb přes Google, včetně dvou výše zmíněných zmizí a objeví se v nové podobě jako Google Pay. Takže v této nové službě se bude nacházet Google Wallet, Android Pay, placení v Google Play i v jiných aplikacích. Zvědaví jsme hlavně na to, jestli se služby z Google Wallet objeví i v Evropě, protože předtím byla služba dostupná pouze v USA.

Přesun bude probíhat v několika následujících týdnech, pravděpodobně přijde větší aktualizace Android Pay aplikace a její přejmenování, nebo je také možnost, že se dočkáme nové aplikace. Několik obchodů v zahraničí již podporuje platby přes Google Pay. Poznáte to podle barevného loga „G“ a nápisu Pay.

Měl by podle vás Google sjednotit i své další služby a aplikace s podobnými funkcemi?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)