Kdo volá? Aplikace Google Telefon vám to brzy přečte

google telefon cteni jmena volajiciho

Aplikace Google Telefon je nově volně ke stažení v Obchodě Play. Můžete ji tak stáhnout na většinu telefonů s Androidem. Google ale nepřestává inovovat a připravuje hned několik zajímavých funkcí. Novinky v aktuální betaverzi vás potěší obzvlášť pokud často zapomínáte telefon mimo váš dosah.

Necháváte často telefon ležet z dosahu a pak pro něj musíte běžet, když zvoní? Možná vám přijde vhod nová funkce, kterou Google připravuje. Aplikace Telefon by totiž měla brzy umět nahlas přečíst jméno volajícího. Telefon si poradí i v případě, že se jedná o neznámého volajícího a přečte přímo telefonní číslo. Google Telefon však umí přiřadit jméno (firma, instituce apod.) i většině volajících, které nemáte uložené v seznamu, takže se to nejspíš příliš často stávat nebude. Jak přesně bude nová funkce čtení jména volajícího fungovat si musíme ještě počkat, ale z dostupných informací vypadá slibně.

Phone by Google
Phone by Google

Chystá se také možnost automaticky smazat přepisy hovoru po třiceti dnech. Přepisy hovorů jsou jedna z funkcí závislá na Google Asistentu, tudíž ji v našich podmínkách zatím nevyužijeme. V aplikaci také přibude možnost, jak se rychleji dostat k nahrávkám v hlasové schránce. Všechny novinky Google zatím testuje v aktuální beta verzi. Stabilní verzi aplikace Google Telefon můžete stáhnout pomocí odkazu v tomto článku. Některým uživatelům se Google Telefon nezobrazuje ve vyhledávání Obchodu Play, ale přímý odkaz jim funguje.

Jakou telefonní aplikaci používáte?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)