Google prodal zatím jen 1 milion telefonů Pixel

Google Pixel touchpad

První telefon navržený přímo Googlem se na trh dostal před osmi měsíci. Společnost nicméně nezveřejňuje oficiální čísla prodejů svých telefonů, takže se dají čísla pouze odhadovat například počtem instalací Pixel Launcheru na Google Play. Ten dnes překročil 1 milion stažení a jelikož je dostupný pouze u telefonů Pixel, je jasné, kolik zařízení se prodalo.

Prodej telefonů Pixel není moc velký

I když v recenzích telefon dopadl velmi dobře a mohl se spolehnout na marketingovou sílu Googlu, tak až teprve nyní překonal hranici 1 milion prodaných kusů. To je poměrně málo na telefon, který měl konkurovat Apple iPhone, který za čtvrtletí prodává 40 až 50 milionů zařízení. Google má tak co dohánět.

Google Pixel telefony mají magnet

Je to způsobeno dvěma důvody. Ten první je to, že Pixel telefony se stále do mnoha států oficiálně nedováží. Obchody jej importují na vlastní náklady, čímž se zvyšuje cena, která není ani normálně příliš nízká. Telefon stále stojí kolem dvaceti tisíc korun a cena nejde vůbec dolů.

K číslu 1 milion prodaných zařízení se dá dostat jednoduchým způsobem. Pixel Launcher je z Google Play exkluzivně dostupný jen pro Pixel telefony a jelikož se do tohoto čísla nepočítají instalace mimo Google Play, dá se celkem přesně určit podle počtu stažení, kolik telefonů se prodalo. Dlouhou dobu byl Pixel Launcher na pomezí “100 až 500 tisíc stažení”, včera se ale dokázal přehoupnout a přesunul se do kategorie 1 000 000 až 5 000 000 stažení.

Co by Google musel udělat jinak, abyste si koupili Pixel telefon?

Zdroj: arstechnica.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)