Navrhování vyhledávání je nová funkce v Google Play

navrhování vyhledávání

Google už několik týdnů testoval tuto funkci u malého počtu uživatelů. Nyní se navrhování vyhledávání dostává ke všem. Jediná mínus pro nás je zatím to, že funguje pouze v angličtině.

Navrhování vyhledávání ulehčí výběr aplikace

Novou funkci uvidíte zelenou barvou po vyhledání nějakého slova. Například když si vyhledáte „camera“, tak se vám ukážou možnosti jako HD, selfie, beauty apod. Seznam je navíc rolovatelný, takže návrhů můžete vidět více. Dobré je to v tom, že vyhledávané slovo stále zůstane stejné. Přidaním návrhu z nabídky se nezmění vyhledávání.

Novinka totiž funguje jako filtr, takže se dá využít toho, že vyberete více položek a Google Play se pokusí najít nejbližší aplikace se zvolenými filtry. Díky tomu je vyhledávání přesnější, než kdybyste vypisovali do vyhledávání výrazy zvlášť. Jak už jsme psali v úvodu, jediná škoda je zatím to, že funguje pouze v angličtině, snad ale nebude trvat dlouho a dočkáme se i v češtině.

Jste spokojení s vyhledáváním aplikací v Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (2)