TOPlist

Nestačilo už? V Google Play přibývá další místo pro reklamy

Google Play další reklamy aplikace hry test

Slova Google a reklama mají k sobě velmi blízko a uživatelé jsou už zvyklí, že řadu služeb tohoto amerického giganta mohou používat zdarma mimo jiné i díky tomu, že jsou dobrovolně vystavováni inzerci. Poslední dobou se ale dost řeší otázka, jestli už to Google s reklamami nepřehání. Jak s její podobou, tak i četností. Poslední „kauzy“ se týkají třeba použití ve vyhledávání, v Gmailu či na YouTube a po pár týdnech se teď znovu propírá i oficiální Obchod Google Play. Objevily se v něm zase nové reklamy. Sice na místě starších, ale větší a ve větším množství.

Redakce Android Police zachytila oficiální obchod v nové podobě, která věnuje reklamám na hry či aplikace o něco více prostoru. A současně je na místě i více propagovaných položek, neboť se změnil formát reklamních panelů. Mrkněte na přiložené snímky obrazovky.

Tento nový formát je s největší pravděpodobností předmětem A/B testování a ukazuje se jen některým uživatelům. Je to ale nesporný důkaz toho, že Google neustále hledá mezírky pro umístění další reklamy. Někdy i na úkor ostatního obsahu. Jako by nestačilo, že už jsou inzeráty skoro k nerozeznání od běžných náhledů či tlačítek.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kde vám reklamy v Google službách vadí nejvíc?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)