Google zamával s úniky a nečekaně ukázal parádní tablet Pixel s čipem Tensor

Google Pixel tablet

Na včerejší konferenci Google I/O jsme mohli vidět nejen telefony Google Pixel 6a, Google Pixel 7 či chystané hodinky Google Pixel Watch, ale také připravovaný tablet Pixel. Vzhledem k tomu, jak se americké společnosti nedaří držet informace pod pokličkou jsme byli z tohoto produktu jednoznačně nejvíce překvapeni. Ještě předevčírem byste totiž o ničem podobném nenašli jen jedinou informaci.

Google ukázal chystaný tablet z rodiny Pixel

Google představil svůj poslední tablet Pixel Slate v roce 2018. Jednalo se však o zařízení, které běželo na systému Chrome OS a všeobecně nebylo příliš úspěšné. Chystaný Pixel Tab má být dle Ricka Osterloha skvělým společníkem pro telefony Google Pixel. Bude v něm tikat čipset Google Tensor (ačkoliv nebylo zmíněno, zda půjde o současnou, či příští generaci), díky čemuž nabídne dostatek výkonu pro všechno, co byste od podobného zařízení očekávali.

Co se týče designu, zde Google zvolil konzervativnější cestu. Na zadní straně nalezneme jeden fotoaparát. Pokud bychom si mohli tipnout, půjde o stejný 12,2Mpx snímač, který se nachází v Pixelu 6a (a Pixelu 5, 4, 3 a 2). Na přední straně se pak nachází selfie kamerka, rámečky jsou třeba oproti Galaxy Tab S8 Ultra o něco tlustší, což nám ale osobně nevadí. K dispozici by měl být ve dvou verzích, bílé a zelené. Bohužel se ho však dočkáme až v roce 2023.

Koupili byste si tablet od Googlu?

Zdroj: Google I/O

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)