Google oficiálně ukázal Pixel Watch. Přišlo malé zklamání

Google Pixel Watch chytré hodinky ukázka představení

Americká společnost Google dnes na své tradiční konferenci I/O odhalila mimo jiné i velmi očekávané a své úplně první chytré hodinky Pixel Watch. Slovo “odhalila” je v tomto případě dost vypovídající, neboť se novinka bohužel ukázala převážně vizuálně (přímo na pódiu doslova z rukávu) a k jejímu uvedení na trh dojde až na podzim letošního roku.

Google Pixel Watch First Look

Google Pixel Watch First Look

Další specifikace bude výrobce vypouštět až v dalších týdnech a měsících. Pokud jste tedy očekávali kompletní uvedení včetně detailních specifikací, musíte si ještě počkat.

Zrovna po vizuální stránce neměly Google Pixel Watch příliš příležitost překvapit, neboť byl jejich design předmětem hned několika velmi přesvědčivých úniků, ale naštěstí jsme se přece jen dočkali i nějakých dalších podrobností. Z fyzických vlastností za zmínku určitě stojí hliníkové tělo z recyklátu a také zajímavý systém otočného připínání řemínků, které sice rozhodně nebudou patřit mezi univerzální, ale vyměnitelné prý budou.

Google Pixel Watch zapínání řemínku

Mezi chytrými funkcemi budou Mapy Google s navigováním bez přítomnosti mobilu, platby přes Google Pay / Wallet, ovládání chytré domácnosti přes Google Home a v neposlední řadě také přijímání hlasových příkazů pro Asistenta. Po stránce měření aktivit a zdravotního stavu budou Pixel Watch spoléhat na řešení od Fitbit.

V prvních Google smartwatch poběží vylepšená, zatím neupřesněná verze Wear OS. Napůl představené hodinky přijdou na trh letos na podzim, společně s telefony Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Jelikož jsme se těšili již na hotový produkt, jsme trochu zklamaní, ale zveřejněné ukázky nás namlsaly na další měsíce dopředu.

Jak se vám zatím (ne)líbí Google Pixel Watch?

Zdroj: Google I/O

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)