TOPlist

Nálož novinek (nejen) pro Pixely! Co pro nás ukuchtil Google v červnu?

feature drop google pixel
  • Google zveřejnil novinky v červnovém Feature dropu
  • Některé funkce jsme už popisovali, na jiné si počkáme
  • Ne všechny novinky jsou dostupné v Česku

Google právě zveřejnil Feature drop (balíček nových funkcí) pro červen 2024. Je nabitý novými funkcemi pro vaše zařízení, včetně Gemini Nano, která přichází na Pixel 8 a Pixel 8a jako možnost pro vývojáře nebo detekce autonehody pro Pixel Watch 2 a mnoho dalšího. Tyto funkce se do zařízení začínají zavádět dnes a další budou k dispozici během několika příštích týdnů.

Shake It Up With Pixel’s June ’24 Feature Drop

Shake It Up With Pixel's June '24 Feature Drop

Obsah

Pro telefony Pixel

Gemini Nano se rozšiřuje na Pixel 8 a Pixel 8a

Gemini Nano je nejúčinnější model umělé inteligence společnosti Google vytvořený pro úkoly na zařízení a ode dneška můžete používat Pixel 8 a Pixel 8a pro přístup ke Gemini Nano. Musíte to ale povolit v Možnostech pro vývojáře.

Posuňte své přepisy na vyšší úroveň

Gemini umožňuje aplikaci Summarize v diktafonu běžet na zařízení na telefonech Pixel 8 a 8a – a v aplikaci Diktafon. Nyní poskytuje podrobnější souhrny ke stažení na Pixel 8, Pixel 8 Pro a Pixel 8a. Dokáže detekovat a zahrnout jména mluvčích, takže se vylepšují přepisy konverzací, bohužel jen v americké angličtině. A díky možnosti exportovat přepisy do textových souborů nebo Dokumentů Google.

pixel 8 pro diktafon shrnutí

Recorder
Recorder

Přeneste svou zábavu na velkou obrazovku

Pokud Pixel 8a, Pixel 8 a Pixel 8 Pro připojíte pomocí USB-C k podporovanému zobrazovacímu zařízení, je nyní možné zobrazovat obsah na větší obrazovce, jako monitor počítače, TV nebo projektor. To vám poskytne více prostoru pro sledování vašich oblíbených filmů, pořadů a snímků.

android 15 usb-c zrcadlení

Najděte svůj telefon, i když je baterie vybitá

Funkce Najít moje zařízení získává užitečný upgrade, který vám umožní najít váš telefon, i když je vypnutý nebo je vybitá baterie. To vše při zachování šifrovaných a soukromých údajů o vaší poloze před Googlem.

Google Find My Device
Google Find My Device

Ukažte svou nejlepší tvář

Fotoaparát Pixel nyní dokáže automaticky identifikovat nejlepší okamžik z vaší fotografie v HDR+ jediným stisknutím spouště, takže je snazší pořídit fotografii, na které je váš obličej zaostřený a usmíváte se. Pro tuhle funkci potřebujete Pixel 6 nebo novější zařízení.

nejlepší tvář

Rychlé vyhledání neznámého telefonního čísla

Nepoznáváte telefonní číslo? Pouhými několika klepnutími můžete nyní provést zpětné vyhledávání telefonních čísel přímo ze seznamu hovorů. Tohle funguje opět na Pixelu 6 a novějších.

reverse phone number search

Ukládání každodenních nezbytností a přístup k nim z Peněženky Google

Tato novinka nebude pro nás příliš zajímavá, ale zmíníme ji. Peněženka Google se nedávno rozšířila do Indie, takže ještě více lidí může bezpečně ukládat a přistupovat k předmětům každodenní potřeby, jako jsou palubní vstupenky, věrnostní karty, vstupenky na akce, jízdenky na veřejnou dopravu, dárkové karty a další.

Další vylepšení fotoaparátu

Fotoaparát telefonu Pixel vám nyní umožňuje ručně vybrat, který objektiv fotoaparátu chcete při fotografování použít, což vám dává větší kontrolu nad pořízením dokonalého snímku.

fotoaparát volba objektivu

Pro hodinky Pixel Watch

Větší klid na cestách

Detekce autonehod se spouští jako zbrusu nová bezpečnostní funkce na hodinkách Pixel Watch 2. Poskytuje vám více způsobů, jak zůstat v bezpečí a získat pomoc, když ji budete nejvíce potřebovat, i když nemáte u sebe telefon. Pokud se stanete účastníkem vážné dopravní nehody, hodinky vám nabídnou přivolání pomoci. Pokud potřebujete pomoc nebo nereagujete, automaticky vytočí tísňovou linku. Detekce autonehody se integruje s nouzovým sdílením na hodinkách, Vaše nouzové kontakty tak budou upozorněny a získají vaši polohu v reálném čase, pokud jste se stali účastníkem nehody. Vylepšili jsme také detekci pádů, aby lépe detekovala pády z jízdních kol.

hodinky pixel detekce nehody

Usnadněte si život díky vylepšeným aplikacím

Nyní máte více způsobů, jak platit z hodinek Pixel Watch, když jste venku, aniž byste museli vytahovat fyzickou peněženku. Nyní můžete propojit svůj PayPal účet s Peněženkou Google na hodinkách pro snadnější placení, až příště necháte peněženku doma nebo budete mít plné ruce.

peněženka google paypal

Google Wallet
Google Wallet

Google Home

Vaše aplikace Google Home prochází přepracováním a nyní můžete přistupovat ke svým zařízením pro chytrou domácnost rychleji a snadněji přímo z hodinek:

  • Získejte přístup ke svým oblíbeným položkám Google Home pouhým přejetím prstem po hodinkách. Klepnutím na ikonu zařízení otevřete aplikaci Domácnost a upravte teplotu, ztlumte světla a další.
  • Nyní můžete přistupovat k chytrému domácímu zařízení z ciferníku na Wear OS. Klepněte na zástupce zařízení a proveďte úpravy přímo na zápěstí.
  • Aplikace Google Home v systému Wear OS vám nabízí více způsobů, jak ovládat zařízení chytré domácnosti. Upravte si natočení žaluzií nebo rychlost ventilátoru, to vše z hodinek.

hodinky pixel google home

Pro Pixel Tablet

Podívejte se, kdo je tam

Zvoní vám někdo u dveří? Váš Pixel Tablet bude mít nyní bohatší oznámení zvonku. Když je ukotven v režimu rozbočovače, poskytuje vám přehled o tom, kdo je u vašich předních dveří. Můžete s nimi mluvit obousměrným hovorem nebo poslat rychlou odpověď.

tablet pixel

Oblíbené chytré domácnosti

Nový widget Google Home Favorites. Poskytuje ještě rychlejší přístup ke kompatibilním zařízením pro chytrou domácnost. Na domovské obrazovce telefonu a tabletu získáte rychlé a přizpůsobitelné ovládání chytré domácnosti, takže můžete přistupovat k termostatu nebo rozsvítit světla pouhým rychlým klepnutím.

tablet pixel widget favorites home

Co říkáte na novinky pro Pixely?

Zdroj: Blog Google

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)