TOPlist

Pixel 8a bude opět lákavou vyšší střední třídou. Co jsme se dozvěděli tentokrát?

Google Pixel 8
  • O Pixelu 8a víme díky dřívějším únikům už několik měsíců
  • Nyní unikla oficiálně se tvářící krabička
  • Ta prozrazuje rychlejší nabíjení

Telefony od Googlu jsou typické nejen svým designem, fotoaparáty a fajn nadstavbou, ale také tím, že o nich téměř vše unikne ještě několik měsíců před oficiálním představením. Nedávno jsme si ukazovali první rendery Pixelu 9 Pro a nyní uniká krabička chystaného Pixelu 8a.

Pixel 8a bude navazovat na ostatní starší „áčkové“ telefony od Googlu a bude lákat především na solidní poměr ceny a výbavy. Díky krabičce už jsme se dozvěděli informace o nabíjení, novinka konečně poskytne rychlejších 27 wattů, což je oproti současným 18 wattům u Pixelu 7a solidní pokrok. Proti čínské konkurenci jde však stále o směšnou hodnotu. Už dříve unikly také první rendery, takže víme, jak bude Pixel 8a vypadat. Podle očekávání bude velice podobný dražším sourozencům, rozměry mají činit 152,1 x 72,6 x 8,9 mm a podle toho lze soudit, že bude novinka nepatrně větší než standardní Pixel 8.

Co se týče výkonu, i o něm nějaké informace máme. Telefon byl totiž před časem spatřen v benchmarku Geekbench, kde si vysloužil 1218 bodů v jednojádrovém testu a 3175 ve vícejádrovém. Pod kapotou bude podle všeho tikat lehce podtaktovaná verze Tensoru G3. Zůstává jen odhalit, kdy se nám novinka ukáže. Osobně ale tipuji konferenci Google I/O, která se koná každý rok v květnu.

Máte zkušenosti s Pixely od Googlu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)