TOPlist

Už zase? Google možná omylem prozradil, jak bude vypadat jeho nový telefon Pixel 8a

google pixel 8a ilustrace
  • Google Pixel 8a by se měl představit už velice brzy
  • Půjde o model střední třídy s lepším displejem a novým čipem
  • Samotný výrobce možná nechtěně prozradil, jak bude vypadat

Během posledních dní se v souvislosti se smartphony Google Pixel diskutovalo především o vyhlíženém podzimním debutu tří vlajkových modelů. Nejnovější řada má tentokrát údajně přivítat model Pixel 9 Pro XL, a to po boku klasické dvojice standardního a Pro telefonu. Ještě mnohem dřív má však Google vydat mobil spadající do střední třídy a nyní možná prozradil, jak bude vypadat.

O modelu Pixel 8a se horlivě spekuluje už několik měsíců. Jeho první fotografie ostatně unikly ještě před vydáním samotné řady Pixel 8, což zase jednou dokázalo, jak si Google neumí udržet v podstatě žádné informace o připravovaném hardwaru v tajnosti. Jak upozornil server GSMArena, společnost teď ve svých vlastních materiálech zdánlivě zveřejnila oficiální render.

google pixel 8a reklama

Smartphone v modré a porcelánové barvě se vystavuje v reklamě na službu Google Fi Wireless. Že se nejedná o cokoliv z řady Pixel 7, je evidentní už při prvním pohledu na konstrukci – takto zaoblené rohy má pouze nová série Pixel 8. O snímek loňském vlajkovky se však jednat nemůže, jelikož mezi pilulkovitým útvarem s fotoaparáty a bleskem nenajdeme mikrofon. Model s modrou barvou sice nevidíme celý, ale rozhodně můžeme říct, že nejde o Pixel 8 Pro, neboť pruh s kamerami není kovový.

Co se týče specifikací Pixelu 8a, díky únikům už víme prakticky vše potřebné. Pod kapotou zařízení se bude nacházet procesor Tensor G3 a 4 500mAh baterie s podporou 27W dobíjení. Přední stranu má pokrývat 6,1palcový FullHD+ OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí, což představuje významný upgrade oproti 90Hz obrazovce předchůdce, a vzadu nalezneme 64Mpx hlavní snímač s OIS a 13Mpx ultra širokoúhlou kamerku.

Model bude k dispozici ve verzích se 128GB a 256GB úložištěm, přičemž ve srovnání s Pixelem 7a nejspíš musíme počítat se zdražením. Příjemným překvapením pak teoreticky může být i oficiální dostupnost telefonu v ČR.

Jak se na Google Pixel 8a těšíte vy?

Zdroje: GSMArena, 9to5Google, X

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)