Řada Pixel 8 přece zdraží. Ale méně, než se čekalo

google pixel 8 pro ceny
  • Google už příští týden odhalí několik novinek v čele s řadou Pixel 8 
  • Nyní unikají údajné ceny pro Velkou Británii 
  • Máme také cenu hodinek Pixel Watch 2. generace

Už 4. října se všechny oči technologické scény zaměří na společnost Google, respektive její tiskovou konferenci, kde dojde na uvedení několika nových produktů, ale i softwarových funkcí. Hlavní pozornost si pro sebe pochopitelně ukousne řada Google Pixel 8. Není to tak dávno, co se objevily údajné ceny této řady, které potenciální zájemce příliš nepotěšily. Nyní ale unikají nové, které navíc vypadají, že pocházejí přímo od Googlu. Zdá se, že situace nakonec nebude tak hrozná, ale zdražení přijde.

Základní model Pixel 8 je nabídne spíše minoritní hardwarové i designové změny, hlavní roli zde bude mít čipset Tensor G3, díky němuž bude telefon zase o něco výkonnější, ale hlavně nabídne softwarové funkce, jako například vylepšení kvality videa či odstranění šumu v pozadí při natáčení videa. Pixel 8 Pro pak dostane samozřejmě LTPO OLED 120Hz displej, ale třeba takové nový 48Mpx ultraširoký senzor, který nahradí 12Mpx snímač v Pixelu 7 Pro.

google pixel 8 ceny

Cena základního modelu Pixel 8 by měla začínat na 699 librách, hovoříme-li o verzi s 8 GB RAM. To je asi 19 600 korun. Aktuální Pixel 7 začínal na v přepočtu asi 16 tisících. Pixel 8 Pro pak vyjde na 999 liber, tedy asi 28 000 korun. Zde je zdražení oproti loňsku ještě citelnější, jelikož Pixel 7 Pro startoval na 22 tisících. Původně se přitom hovořilo o tom, že základní Pixel 8 začne na 874 eurech (asi 21 000 korun) a Pro verze na 1235 eurech (přes 30 000 korun).

Hodinky Pixel Watch 2 dle tohoto prospektu vyjdou na 349 liber, tedy nějakých 9 700 korun.

Nově si můžete přečíst jednu z prvních CZ recenzi na telefon Google Pixel 8 Pro.

Samozřejmě záleží na tom, jaké budou ceny v Německu, ty budou české zákazníky zajímat nejvíce. Buď se za hranice mohou vydat sami, nebo si je objednat z oficiálního e-shopu.

Co říkáte na údajné ceny nových Google produktů?

Zdroj: GSMArena, Roland Quandt, Za_Raczke 

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)