Google One bude na zkoušku zdarma. Jak to bude fungovat?

Google One na zkoušku zdarma

Služba Google One poslední dobou dostává jedno vylepšení za druhým. Centrem pozornosti se Google One stal i proto, že už tento rok Google zruší neomezené úložiště Google Fotek zdarma. Kdo dostane Google One na zkoušku zdarma a kdy se na to můžeme těšit?

Mnoho uživatelů letos bude zvažovat přechod na předplacenou službu Google One, která vám poskytne dostatek prostoru pro vaše fotky i veškerá data v dalších Google službách jako je Gmail nebo Google Disk. Google také nedávno uvedl další novinky, kdy v rámci některých tarifů Google One dostanete například přístup k VPN.

Nyní se zdá, že Google připravuje další ofenzívu, jak představit výhody služby Google One co nejvíce uživatelům. V nejnovější verzi aplikace Google One pro Android se totiž objevily důkazy o tom, že je v přípravě možnost nadělit uživatelům trial verzi služby Google One. Zatím není přesně jasné, kdo by měl na Google One na zkoušku zdarma nárok. Podle náznaků v kódu aplikace se zdá, že v přípravě jsou různé varianty přístupu s různým trváním.

Google One
Google One
Google Photos
Google Photos

Google se možná připravuje na dobu, kdy dojde k ukončení bezplatného uložiště na Google Fotkách (všechny fotky nahrané po 1. 6. 2021 se budou započítávat do 15GB limitu úložiště), aby mohl včas uživatelům nabídnout k vyzkoušení placenou náhradu v podobě předplatného Google One. Google také může přibalit například roční předplatné k budoucím telefonům Google Pixel. Ani těm totiž nezůstane privilegium neomezeného úložiště na Google Fotkách. Celý balík Google One toho dnes každopádně nabízí mnohem víc než jen uložiště v cloudu. Zmíněná VPN nebo sdílení placeného prostoru s dalšími členy rodiny jsou věci, které jistě stojí za zkoušku.

Google One

Google One

Oslovila by vás nabídka Google One na zkoušku zdarma?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)