Google Meet zavádí 5 praktických “ručičkových” novinek

Google Meet ručičky novinky změny Workspace

Uživatelé komunikátoru Google Meet, mezi které teď mohou pro některé případy nově patřit i všichni lidé s běžným přístupem do Gmailu, se mohou těšit na několik praktických vychytávek. Mají šikovně zefektivnit videohovory a všechny se týkají zvedání “ručiček”. Tedy funkce, která umožňuje účastníkům hlásit se o slovo. Celkem nastane pět změn. Jsou postupně zaváděny a zatím se budou bohužel týkat jen firemních Workspace účtů.

Google Meet ručičky novinkyNová animace s přepracovanou ikonou

Změny pro ručičky v Google Meet

  • Viditelnější ikona a animace. Fakt, že se někdo hlásí o slovo, bude zviditelněn přepracovanou ikonou a také novou animací.
  • Přesun dlaždic s mluvčími. Účastníci, kteří si řeknou o slovo, budou v dlaždicovém zobrazení posunuti automaticky nahoru.
  • Zvuková notifikace. První zvednutí ručičky konkrétního účastníka bude doprovozeno novým zvukovým oznámením.
  • Přehled hlásících se lidí. Moderátor bude mít k dispozici počet účastníků se zvednutou ručičkou a také pořadí jejich žádostí o slovo.
  • Automatické stažení ručičky. Když vyvolaný řečník domluví (resp. začne mluvit), jeho žádost o slovo bude automaticky stažena.
Google Meet (original)
Google Meet (original)

Na které tyto vychytávky jste už zvyklí z jiných aplikací?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)