Google Kalendář s novým designem právě vyšel: Nový vzhled už můžete stahovat

kalendar s novym designem google material design

Pokud se podíváte na design Google Kalendáře v aplikaci a na webu, tak si můžete všimnout, že v mnoha detailech jsou odlišné. Důvodem je to, že webová verze již přešla na Material Design 2, zatímco aplikace ještě ne. To se ale dnes mění, Google pokračuje ve vydávání nových vzhledů a k prvním uživatelům se dostal Google Kalendář s novým designem v mobilní aplikaci. Novou verzi 6.0 už můžete stahovat a instalovat také.

Google sjednocuje vzhled aplikací a služeb: Tentokrát se dostalo na Kalendář s novým designem

Poprvé jsme se o změnách v designu aplikací a služeb dozvěděli na konferenci Google I/O, která se konala na jaře tohoto roku. Nová pravidla neoficiálně známá jako Material Design 2 v první řadě umožnily vývojářům tvořit různá uživatelská rozhraní. Pravidla už nejsou v tomto ohledu tak omezená. Například přímo Google využívá velké množství bílé barvy, více prvky zakulacuje a také používá font Google Sans. Vidět jsme jej mohli u mnoha aplikací jako je Google Kalkulačka, Fotky Google, Google Chrome, Zprávy pro Android atd.

google kalendar s novym designem

Od dnešního dne se začíná uvolňovat aktualizace pro Google Kalendář, která tento nový design přináší. Jak můžete vidět ze screenshotů výše, nechybí známé zakulacené prvky, více bílé barvy a také Google Sans font. Pokud vám nová aktualizace ještě nepřišla, můžete využít APK soubor a aktualizaci stáhnout a nainstalovat ručně.

Google Calendar
Google Calendar

Jak se vám líbí Google Kalendář s novým designem?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)