TOPlist

Instalujte! Google Gemini oficiálně v českém Obchodě Play!

Google Gemini
  • Google vydal generativní AI Bard, kterou později přejmenoval na Gemini
  • Google Gemini může na mobilu fungovat jako asistent, ale dlouho nebyl dostupný v ČR
  • Google uvolnil Gemini v Obchodě Play pro ČR 30. 5. 2024

Google uvolnil do Obchodu Play aplikaci Gemini. Není už nutné ji stahovat pokoutně a instalovat APK.

Google oficiálně zpřístupnil aplikaci už 30. 5. 2024, ale chvíli trvá, než obchod zareaguje, a proto se prvním nadšencům začala zobrazovat až dnes. Instalace proběhne jako u kterékoliv jiné aplikace. Můžete si pak vybrat, jestli chcete používat Gemini nebo Assistenta. Oba ale reagují na hlas pouze v angličtině.

Můžeme jen spekulovat, kdy a jestli vůbec Google přijde s češtinou. V aplikaci není možné nastavit češtinu, i když psanému textu porozumí. Hlasové ovládání v češtině ale nefunguje.

Google Gemini

Gemini umí generovat texty, skládat básně a odpovídat na otázky. Je propojený s vyhledávačem Google, a proto umí poskytovat aktuální informace. Umí si ale také vymýšlet, a proto je třeba každou odpověď od jakékoliv generativní AI brát s rezervou a výstupy prověřovat.

Google Gemini rozpoznání obrazu

Google Gemini umí pracovat i s obrázky. Na rozdíl od ChatGPT neumí sice obrázek nakreslit, ale zato umí dobře rozpoznat objekty. Zkusil jsem mu předhodit fotku mých sluchátek, v pozadí zákeřně zůstala šňůrka od klíčů od auta a jak vidíte, dostal jsem přesný popis.

Google Gemini
Google Gemini

Používáte Google Gemini?

Zdroj: vlastní

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)