Google Fotky nově zaostří a zbaví šumu i nepovedené snímky. Jak?

google fotky Nástroje Doostřit Redukce šumu

Další nová vychytávka se dostala do aplikace Google Fotky. Pokud si občas přejete, aby se vám nějaké fotka povedla lépe vyfotit, tak vás Google dnes možná potěší. Nové nástroje Redukce šumu a Doostřit v aplikaci Google Fotky vypadají slibně. Jak dobře to celé funguje?

Google se již brzy chystá na zpoplatnění úložného prostoru Google Fotek a jeho vývojáři se tak snaží zvýšit hodnotu aplikace co to jde. Nedávno například přibyl zcela přepracovaný video editor nebo vychytávka pro jednoduší správu a vyhledávání dokumentů. Nyní vývojáři opět vylepšují možnosti úpravy fotek v editoru aplikace. Pokud v menu fotky stisknete Upravit a poté v horizontálním menu opět vyberete položku Upravit, tak naleznete dvě nové položky (budou zvýrazněné žlutou tečkou). Na samém konci editačních možností se objeví možnosti Doostřit a Redukce šumu. Nové položky naleznete mezi nástroji Zdůraznění a Vinětace.

Nástroje Doostřit i Redukce šumu můžete v aplikaci Google Fotky nastavovat na stupnici 0 až 100. Doostření dokáže vylepšit rozmazanou fotku a Redukce šumu zase snížit šum ve fotce, jak už ostatně vyplývá z jejich názvu. Nová funkce editoru Google Fotek je zatím dostupná pro menší skupinu uživatelů. Google novinku spouští postupně na straně serveru, takže by postupně měla dorazit ke všem s nejnovější verzí aplikace.

Google Photos
Google Photos

Jak často editujete fotky na mobilu?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)