Google Fotky a Android 12 uvedou widget s těmito šesti tvary

Google Fotky Android 12 Material You widget widgety

Jak už jsme v polovině července poprvé oznamovali a začátkem srpna nabízeli částečně k vyzkoušení, aplikace Google Fotky dostává v rámci přechodu na designové prostředí Material You úplně nové widgety. Tyto panely na plochu se letos Google rozhodl po delší době ignorování oprášit a vylepšit a zrovna Google Fotky dostanou příležitost v tomto směru nabídnout uživateli hodně pestré možnosti. Na plochu totiž půjde hodit widget nejen v jednom provedení, ale setkáme se hned s šesti tvary.

Google Photos
Google Photos

“Jaké různé tvary by asi mohl obyčejný panel na plochu mít?” ptáte se? Odpověď vlastně nedávno poskytly už propagační reklamy na přicházející mobily Pixel 6. V nich bylo vidět, jak jsou nově vymyšlené prvky pestré nejen barevně, ale také tvarově. Různé obrysy nyní potvrdil rozbor kódu posledních Google Fotek. Ze starších stylů pro starší systémy půjde o varianty “výplň” či “čtverec”. Mezi nové budou patřit “kruh”, “tableta”, “hvězda” a “květina”.

Google Fotky widget widgety Material You

První z nové čtveřice si asi představíte velmi lehce, druhou možná taky. Půjde o podlouhlý tvar s půlkruhy na obou koncích. Hvězda bude kruh s několika zuby připomínající vánoční cukroví. Asi nejzajímavější bude květina, která na čtvercovém základu vytvoří na hranách zdánlivé lístky. Všechny tyto varianty by měly být dostupné v kombinaci Google Fotky + Android 12 s Material You. Zatím se nezdá, že by byly dostupné i zpětně.

Který tvar se vám nejvíc líbí?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (1)