Fotky Google začínají zavádět nový widget. Vyzkoušejte

Fotky Google nový widget aplikace

Nově připravovaný systém Android 12 svými grafickými změnami mimo jiné zamíchá i světem widgetů na plochu. Měly by být více editovatelné, pestřejší a celkově modernější. Na tuto skutečnost se začali připravovat vývojáři různých aplikací (třeba Spotify), kteří vzhled těchto prvků ladí třeba i po několika měsících nebo i snad letech. Jiné aplikace dokonce budou mít widget úplně nový. To je i případ nástroje Google Fotky.

O přípravách tohoto widgetu jsme vás již dříve informovali a delší dobu víme i o jeho fungování a podobě. V nabídce těchto rozšíření na plochu se novinka objeví jako prvek se základní velikostí 2×2 políčka. Půjde ale libovolně upravit, přičemž se zmenší, zvětší či ořeže fotka uvnitř. Widget bude plněn obsahem ze sekce Vzpomínky, takže se bude neustále obměňovat.

Google Photos
Google Photos

Funkce poprvé nalezená v kódu aplikace Fotky Google ve verzi 5.49 se nyní objevuje v plné verzi 5.52. Zkuste Fotky aktualizovat a po widgetu se podívat.

Kolik máte widgetů na plochách mobilu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)