Google chystá nový widget pro Fotky. Hodíte ho na plochu?

Fotky Google widget

Jak se i z odhalených prací na několika aplikacích potvrzuje, Android 12 bude mimo jiné znamenat i jakousi druhou vlnu widgetů na plochu. U vlastních nástrojů se je evidentně snaží poladit i Google. Jedním z příkladů je aplikace Fotky, v jejíž betaverzi pro dvanáctý Android už se dá nově vyvinutý widget zobrazit. Díky testerům se nyní můžeme podívat, co má nový prostředník mezi samotnou aplikací a plochou mobilu zprostředkovat.

Nový widget bude propojený se vzpomínkami. Tedy funkcí, která ve Fotkách uživatelům připomíná zajímavé snímky z minulosti, nejčastěji při výročí. Panel na plochu mobilu má ve výběrovém menu rozměr 2×2 pole, nicméně dá se následně i roztáhnout. Při změně velikosti a poměru stran se ořezává i obsah, což nemusí vždy dopadnout úplně hezky.

Google Photos
Google Photos

Pokud se rádi (nejen přes Google Fotky) ohlížíte za staršími snímky třeba z dovolené nebo výletů, mohl by se vám tento nový widget líbit. Jak se zatím zdá, žádný jiný účel nemá.

Co by ve widgetu mohlo ještě být?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)