Menu

Používáte Google Duo? Už překročil 10 milionů stažení

Před třemi týdny dosáhl Google Duo na 5 milionů stažení, ani ne za měsíc se číslo zdvojnásobilo. Nová chatovací aplikace založená na videohovorech se tak dostala přes deset milionů stažení, což je určitě působivé číslo pro zhruba měsíc starou aplikaci.

Přesto Google Duo není ani v žebříčku

Po dvou dnech od spuštění byla aplikace dokonce v Google Play na prvním místě jako nejstahovanější bezplatná aplikace. Na českém Google Play už ale není ani v žebříčku nejoblíbenějších aplikací, kde se jich ukazuje vždy prvních 500. Takže to vypadá, že prvotní nadšení rychle opadlo.

Nicméně ti, co Duo používají, jsou podle hodnocení velmi spokojení. V době psaní zprávy se drží na pěkných 4,4 a má tak ve srovnání s konkurencí mírný náskok. Největší chyba ale tkví v Googlu, trh už je přesycen chatovacími aplikacemi. Většina z nich umí i videohovory, takže je velice těžké například přemluvit přátele, aby si Google Duo nainstalovali místo Skypu, Hangouts, Messengeru apod.

Google Duo
Google Duo
Developer: Google LLC
Price: Free

A co Google Allo?

Při představení na I/O 2016 Duo nebyl jedinou komunikační aplikací. Společně s ním byl představen i Google Allo, který má mnohem blíže ke klasické chatovací aplikaci. Oproti konkurenci nabídne například chytré odpovědi, úpravy obrázků v aplikaci, nebo třeba integraci s Google asistentem.

Google Allo
Google Allo
Developer: Google LLC
Price: Free

Od vydání Google Duo se objevovalo mnoho “jistých” informací, že zítra vyjde Google Allo, ale ani jednou se to zatím nepotvrdilo. Čím více se blíží představení telefonů Pixel, Launcheru a dalších věcí, tím více to nahrává i datu vydání na 4. října. Třeba ale Google překvapí a Allo vyjde dříve.

Používáte aplikaci Google Duo?

zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

rokyshit

z aplikace
18.9.2016 15:30

Od samého představení používám.A spokojenost.

DannyMacho

Daniel Macho 0

z aplikace
18.9.2016 15:35

Taky používám, jen těch dat do žere dost. Ale jak je člověk na WiFi, tak pohoda…

honzah

z aplikace
18.9.2016 17:10

to neni pro cechy, s fupem 1,5 gb se s tim moc nezavola

Hurec

z aplikace
18.9.2016 17:27

Zbytecne , nepotrebuju cumet na toho skym volam. kdyz jo tak existuje skype a dalsi programy.

Trent

trent 0

z aplikace
18.9.2016 19:07

Mě zase uniká, proč to není dohromady, jako gůglí alternativa k zavedeným kecálkům. A ještě k tomu, když gůgl má hangouts. Stačilo přidat videohovory(pokud to neumí).

Milan4exa

z aplikace
18.9.2016 19:42

Ne protože nejde vypnout video

Tc

tc48 -3

18.9.2016 20:12

Ne, už takhle mám messenger a whatsup a mít 2 aktivní aplikace na chatt je víc než dost. A to je mám jenom proto, že to používá většina lidí v mém okolí. Ideálně by mi stačila jedna takováhle aplikace co podporuje skupinový chatt. Třeaba před pár lety jsem vyhodil Skype, protože většina lidí se kterými jsem přes něj komunikoval měla buď WA nebo FB, takže to bylo z mého pohledu chytré rozhodnutí. Takže abych instaloval něco dalšího a pak ještě někoho přesvědčoval ať to taky používá, né děkuji. Čím míň chattovacích programů budu mít v mobilu, tím budu radši.

Daniel81

19.9.2016 15:42

Bohatě mi stačí Messenger, BBM a Watsap :)

XCrow

XCrow 1

z aplikace
19.9.2016 16:19

Porad nechapu pro to google takhle fragmentuje. Trochu chapu, ze tahle appka ziska vic pozornosti jako novinka, ale spis si myslim ze ji dost lidi jen vyzkousi a zas smazne. Kdyby to integrovali do zavedenych Hangouts, mozna to nezpusobi takovej prvotni boom, ale pokud to ma opravdu kvalitni prenos videa lidi by si k tomu cestu nasli.

Game

z aplikace
20.9.2016 7:21

Pouzivam a kvalita hovoru je občas otřesná :-/ ale jinak, dobrý.

Red74cze

RedRose 4

24.9.2016 19:29

meli zustat u Hangoutsu a zamakat na nem… tohle zkouset (asi) nebudu… :-/

RSS (komentáře k článku)