Data na Disku Google budou brzy šifrovaná. V bezpečí před vládou i samotným Googlem?

google disk šifrování

Google se chystá vyřešit jednu z největších nevýhod svojí oblíbené služby Disk. Podle posledních zpráv firma připravuje nativní podporu pro šifrování souborů přímo v aplikaci na Androidu. Jak to bude fungovat a co uživatelům umožní?

Vyšlo najevo, že v poslední verzi aplikace Google Disk se skrývají známky chystané funkce šifrování souboru. Přesto, že Google Disk už dnes obsahuje opravdu mnoho funkcí, tak šifrování je jedna z těch, která stále chyběla. Jsou k dispozici nástroje třetích stran, které dokážou tuto funkci dodat, ale při tak citlivé bezpečnostní záležitosti je každý další mezičlánek zvýšením rizika. Podle náznaků v současné verzi aplikace Google Disk by mělo šifrování i dešifrování souboru probíhat přímo na vašem zařízení.

Google Drive
Google Drive

Data by tak teoreticky měla být v bezpečí před jakoukoliv externí entitou včetně Google nebo vládních organizací. Šifrování by vás ale mělo převedším ochránit v případě odcizení přístupových údajů k vašemu účtu nebo vašeho zařízení. Google nedávno představil svoji službu VPN v rámci balíčku Google One a je možné, že šifrování bude také jednou z těch funkcí, která bude jen v rámci placeného programu. Zatím není jasné, jak dlouho bude trvat, než Google šifrování v aplikaci doladí. Podle aktuálního stavu se zdá, že vydání funkce je již blízko.

Jak zabezpečujete data na svých zařízeních?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (4)