TOPlist

Budoucnost vyhledávání. Google ukázal parádní funkci pro Android

google circle to search
  • Na konferenci Galaxy Unpacked Samsung hovořil o funkci Circle to Search
  • Tu nyní oficiálně představil i Google, zamíří do posledních Pixelů
  • Letos se má dostat i do ostatních vlajkových Androidů

Včerejší událost Galaxy Unpacked se nesla v duchu řady Galaxy S24 a umělé inteligence Galaxy AI, která dorazí později i na starší vlajky. Samsung velkolepě prezentoval novinku zvanou „Circle to Search“, přičemž Galaxy S24 jsou prvními telefony s podporou této funkce.

Ve skutečnosti ale technologie patří Googlu. V telefonu už nemusíte vytvářet snímky obrazovky nebo fotit, abyste vyhledali položku na displeji, stačí podržet prst v dolní části displeje a následně produkt (osobu, cokoliv) zakroužkovat. Takřka okamžitě se vám objeví výsledky vyhledávání, stejně jako tomu bylo u Google Lens. Je jedno jestli budete mít puštěné video na YouTube, procházet Instagram nebo hrát hru.

Introducing a new way to search | Circle to Search

Introducing a new way to search | Circle to Search

Nyní Google funkci oficiálně představil na svém blogu, bude pochopitelně dostupná i v telefonech Pixel, avšak bude omezená na poslední řadu, tedy Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Pozitivní zprávou je, že se časem dostane i do ostatních prémiových Android mobilů, takže ji s vysokou pravděpodobností uvidíme letos u telefonů dalších výrobců jako například Xiaomi, OnePlus, Motorola nebo Realme. Zůstává otázkou, jak moc je novinka závislá na hardwaru samotného zařízení, když se do střední třídy (minimálně v nejbližší době) nedostane.

Google Pixel 8 Pro

Kde koupit:

Cena od: 21 490 Kč

Jak se vám zamlouvá funkce Circle to Search?

Zdroj: blog.google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)