Google Chrome se převléká do Material You už i na desktopu

Google Chrome Material You desktop prohlížeč

Společně se systémem Android 12 se do telefonů dostal poprvé také grafický styl Material You. Ten přišel zejména s dynamickým reagováním na zvolené tapety. Někteří uživatelé jej “žerou”, jiní jej nemohou vystát. Druhou skupinu asi nepotěší, že tento styl míří i do desktopové verze populárního prohlížeče Google Chrome. Ten s sebou nově bere Material You i mimo mobilní displeje, i když ne s úplně stejným nastavením.

V systému Android vytváří Material You dynamickou tematickou paletu na základě aktivní tapety a automaticky aplikuje schéma optimalizované pro kontrast a snadno čitelný text na tmavých i světlých tématech, aniž by se spoléhal na starý nudný černý text na bílém pozadí. Chrome pro stolní počítače se bude chovat podobně, nicméně paleta bude založena na motivu prohlížeče a nikoli na tapetě.

Výsledek je vidět hlavně na rozbalovacím menu, které se nachází vpravo nahoře. Novinka je zatím součástí podružného prohlížeče Chrome Canary a dá se aktivovat v nastavení “flags” na adrese chrome://flags/#chrome-refresh-2023.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám celkově zamlouvá Material You?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)