TOPlist

Používáte Google Chrome na Androidu? Ihned ho updatujte

Google Chrome Android hrozba webrtc

I když je Google Chrome celosvětově nejpopulárnější mobilní i desktopový webový prohlížeč a obecně platí za spolehlivý nástroj bez větších chyb, ani jemu se nevyhýbají hrozby spojené se zranitelností. Řeč je zejména o „zero-day“ hrozbách, které bohužel nechávají útočníky proniknout skrze doposud netušené škvíry v zabezpečení. V případě Google Chrome pro Android se jedna, letos celkově čtvrtá, objevila před několika dny. Řešením je okamžitý update.

Google Chrome
Google Chrome

Přímo Google začal uživatele upozorňovat, že mají neprodleně přejít na nejnovější verzi aplikace. V případě té mobilní minimálně na tu s označením 103.0.5060.71, která je již dostupná v Obchodě Google Play. Předchozí verze byla údajně zranitelná skrze komponentu WebRTC, která s povolením mikrofonu, kamery a dalších prvků běžně slouží pro komunikaci mezi uživateli. Kvůli chybě v tomto prostředí by údajně mohlo docházet k DoS útokům.

I pokud máte zapnuté automatické aktualizace, doporučujeme také manuálně zkontrolovat dostupnost nové verze Google Chrome. Zajímavostí tohoto odhalení je, že jeho původcem je český zaměstnanec firmy Avast.

Jak často používáte na mobilu Google Chrome?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)