Nová aktualizace Google Chrome přináší zajímavé novinky

google chrome tmavy rezim

Populární internetový prohlížeč Google Chrome přichází v nové verzi 75. Ta přináší několik zajímavých novinek, vylepšuje tmavý režim a přidává generátor hesel. Dark mode se v Chromu objevil již ve verzi 74, ovšem jeho aktivace nebyla zrovna jednoduchá a spousta lidí o něm ani nevěděla. V nové verzi se dá konečně nastavení motivů změnit přímo v nastavení prohlížeče a jeho aktivace je mnohem tak jednodušší.

prohlizec google chrome 75 dark mode tmavy rezim aktivace

V Google Chrome 75 je navíc změněné pozadí u textu v nadpisech na bílé, takže je text mnohem čitelnější na jinak tmavém pozadí. Do mobilní verze přichází také generátor hesel, který měla původně přinést již verze 74, ale nakonec se na něj nedostalo. Po klepnutí na jakékoliv pole pro vložení hesla nyní vyskočí v dolní části displeje pruh s ikonkou klíče. Na ten můžete klepnout buďto abyste se dostali k seznamu všech uložených hesel, nebo vytvořili nové a silné heslo.

google chrome tmavy rezim dark mode generator hesel

Google Chrome 75 díky tmavému režimu šetří nejen zrak a baterii (samozřejmě pouze u OLED panelů), ale také výrazně vylepšuje zabezpečení. Generátory hesel totiž nabývají na popularitě a není se čemu divit. Vymyšlení skutečně náhodného hesla je pro každého jedince celkem těžký úkol. Lidé většinou používají slova a čísla, která pro ně mají nějaký skrytý význam, ať už se jedná o mazlíčky, datum narození, přezdívky a podobně. Taková hesla jsou pro hackery snadněji napadnutelné, než náhodně vygenerované heslo. Ti nejlepší hackeři dokáží pomocí svých programů vytvořit miliardy náhodných hesel za sekundu.

Využijete nějakou z novinek?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (6)