TOPlist

Google zapnul Ukrajincům v Android mobilech zásadní funkci

Google Android varování bombardování Ukrajina

Lidé i celé společnosti a státy z různých koutů světa nyní mnoha způsoby pomáhají Ukrajině vyrovnat se s okupačním vpádem ruské armády. Mezi firmy, které se snaží angažovat, pochopitelně patří také americký Google. Jeho dosavadní kroky jsou trochu na houpačce, poněvadž sice velmi rychle přikročil k několika sankcím a technickým opatřením, nicméně k nevoli uživatelů smazal i smyšlené recenze u ruských podniků, které upozorňovaly tamní občany na katastrofální dění v sousední zemi. Teď si společnost opět zaslouží pochvalu.

Před pár desítkami hodin Google oznámil, že mezi nově zaváděné kroky patří mimo jiné i podpora státní ukrajinské aplikace pro varování před bombardováním. Dostala v zemi výsadní místo v Obchodě Play. Nyní americká firma posouvá tento typ varování na novou úroveň. Vývojáři totiž zapracovali možnost oficiálního upozorňování před bombovými útoky rovnou do systému Android. Funkce „Air Raids Alerts“ bude napojená na informační kanály ukrajinské vlády a hlášení by měla chodit v řádu sekund od centrálního oznámení.

V minulosti bylo prokázáno, že tento výstražný systém přímo v Androidu funguje velmi efektivně. Při nedávných zemětřeseních na Filipínách dokonce chodila uživatelům výstraha ještě před samotnými otřesy. Přejme Ukrajincům, ať jim tento typ výstrahy chodí co nejméně, případně jim alespoň co nejrychleji pomůže.

Jak zatím vnímáte kroky firmy Google ve vztahu k Ukrajině?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)