Google má další válečná opatření. Propaguje i “náletovou” aplikaci

Google aplikace Ukrajina nálet válka

Společnost Google před několika hodinami a dny rozhodla o nových opatřeních, ke kterým přistupuje s ohledem na gradující válečný stav na Ukrajině. K již oznámeným krokům přidala například větší ochranu ukrajinských webů před DDoS útoky v rámci projektu Shield, humanitárním organizacím poskytne Google Cloud služby zdarma a z důvodu stále se prohlubující humanitární krize zvyšuje svou celkovou podporu na částku 25 milionů dolarů. Částka zahrnuje přímou finanční podporu vybraným humanitárním organizacím na Ukrajině, v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Moldavsku.

Privilegovaný online prostor pak dostává jedna konkrétní mobilní aplikace v nabídce databáze Obchod Play, kterou nyní Google u Ukrajinců cíleně propaguje. Nástroj, v doslovném překladu pojmenovaný jako “Narušení vzduchu” (ale jinak označovaný jednodušeji jako Ukraine Alarm), upozorňuje uživatele na blížící se nálety. Jde o dílo ukrajinské vlády, které patří mezi několik prvků systému ochrany obyvatelstva.

Повітряна тривога
Повітряна тривога

Na Mapách Google jsou již v zemích sousedících s Ukrajinou označena centra pro uprchlíky a americká firma taktéž ruší poplatky za mezinárodní hovory přes Google Fi z Ukrajiny a ze Spojených států na Ukrajinu. Dočasně ruší i poplatky za volání na Ukrajinu pro ty, kdo využívají Google Voice. Na přehled dřívějších opatření se můžete podívat do našeho staršího článku.

Co dalšího by mohl Google podle vás udělat?

Zdroj: Google Blog, TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)