TOPlist

Google varování při zemětřesení boduje. Filipínci jásají

Google varování zemětřesení

Je to taková ta funkce, kterou doufáte, že nebudete nikdy potřebovat, ale když na ni má dojít, měla by fungovat naprosto spolehlivě. V tomto případě je řeč o varování při zemětřesení, které začal Google vloni v srpnu vkládat přímo do systému Android. Princip je jednoduchý: Akcelerometry ve velkém množství telefonů poznají vibrace a pošlou anonymní informace o lokalitě na server. Ten pak upozorní lidi v okolí. Letos v dubnu přibylo na seznam dalších sedm podporovaných zemí, mezi nimiž byla i jedna, která systém aktuálně uvítala. Filipíny.

V tamní oblasti Tingloy nastalo zemětřesení o síle 6.7 na Richterově škále a varování z Google aplikace se ukázalo jako velmi efektivní. „Bylo to pekelně přesné! Notifikace dorazila pár sekund po startu,“ popisuje žena ze zasažené oblasti. „Jsem super ohromený z toho, jak to upozornění na Androidu funguje. Notifikaci jsem slyšel, přečetl a doslova za 10 sekund jsem ucítil otřesy,“ popisuje další Filipínec.

Zmíněné notifikace hodlá Google povýšit na nejlepší varovný systém při zemětřesení po celém světě. Na seznamu podporovaných zemí se momentálně nachází jen pár států a chybí třeba i ČR, ale ještě letos by se měl počet rapidně zvyšovat.

Zažili jste někdy zemětřesení? Kde?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)