TOPlist

Nový gamepad Razer Raiju promění každý telefon v přenosnou herní konzoli

Razer-Raiju-Mobile-gamepad

Razer je v první řadě herní firma, od minulého roku je to i výrobce chytrých telefonů. Dočkali jsme se i dvou herních telefonů, ten druhý byl představený před dvěma dny. Společně s ním jsme se dočkali i nového gamepadu s názvem Raiju. Ten je určen pro mobilní telefony, zajímavé na něm je, že je kompatibilní s každým Android telefonem na trhu.

Gamepad Razer Raiju Mobile má jediný úkol: Pozvednout hraní na novou úroveň

Razer to s hraním na telefonech myslí opravdu vážně. Vidět to můžeme i na Razer Phone 2, který je v mnoha ohledech vylepšený a rozhodně má mnohem větší šanci na úspěch než první model, který byl v mnoha směrech spíše experimentalní. Společnost ale nyní do mobilního světa přináší své dlouholeté zkušenosti z oblasti PC a konzolového hraní.

razer gamepad telefon

A to konkrétně s gamepadem Razer Raiju Mobile. Ten vychází z oblíbené PS4 verze. Výhoda je v tom, že je nejen kompatibilní s Razer Phone 1 a 2, ale také s jakýmkoliv telefonem, který běží alespoň na Androidu 6.0. K propojení slouží USB-C konektor, nebo se dá také využít klasicky Bluetooth.

Na gamepadu najdete velké množství programovatelných tlačítek, které by vám měly úplně v pohodě posloužit na mobilní hraní. Má i speciální tlačítka pro rychlou střelbu a lepší citlivost, což může v určitých hrách přidat výhodu. Samozřejmě velké využití se očekává i u portovaných her z herních konzolí a PC, které jsou už od základu postavené na hraní na gamepadu.

Baterie v gamepadu vydrží na jedno nabití až 23 hodin hraní, vestavěný držák v gamepadu zajistí komfortní hraní, sklopit se dá až do 60 stupňového úhlu. Prozatím není známé, kdy se tento gamepad dostane na trh, známe již ale cenu. Ta bohužel není zrovna malá, v USA začíná na částce 149 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 4 tisíce Kč.

Používáte nějaký gamepad ke hraní na telefonu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)