Ohebný Samsung Galaxy Z Fold 2 přežil brutální test

Galaxy Z Fold 2 test odolnosti

Výrobci mobilních telefonů se nás snaží poslední rok přesvědčit, že nastává nová éra ohebných smartphonů. V současnosti je na trhu už druhá generace ohebných zařízení. Jak se podařilo Samsungu vylepšit jeho nového zástupce v kategorii ohebných telefonů Galaxy Z Fold 2?

Ceny ohebných telefonů se zatím většinou pohybují v astronomických výšinách, přesto že jejich vlastnosti tomu často neodpovídají. Achillovou patou současných ohebných telefonů jsou přirozeně především displej a mechanizmus ohebného kloubu. Nejnovější test známého youtubera Zacka Nelsona (kanál JerryRigEverything) odhalil, že právě mechanizmus ohebného kloubu byl na Samsungu Galaxy Z Fold 2 výrazně vylepšen. Kloub telefonu přižil i nasypání hrsti hlíny s malými kamínky. Na rozdíl od první generace Galaxy Z Fold se nečistotám nepodařilo vniknout dovnitř mechanizmu.

Venkovní displej telefonu je u druhé generace krytý nejnovějším Gorilla Glass Victus, takže vykazuje podobné vlastnosti jako většina aktuálních vlajkových lodí. Test odolnosti Galaxy Z Fold 2, tak ukázal jako hlavní slabinu ohebný displej telefonu. Materiál na ohebném displeji lze stále poškodit i pouhým nehtem. Další slabinou telefonu zůstává také chybějící vodotěsnost. Při ceně 54 990Kč se tak nejspíše ani druhá generace telefonu nestane masovou záležitostí.

Samsung Z Fold 2 Durability Test! – Does 2 STILL Scratch at 2?!

Samsung Z Fold 2 Durability Test! - Does 2 STILL Scratch at 2?!

Co by vás přesvědčilo koupit si ohebný telefon?

Zdroj: JerryRigEverything

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)