Jak je to s baterií u Galaxy S8? Podobá se té z Note 7

Samsung S8

Lidé z iFixit se zaměřují na to, jak moc dobře jdou opravit různá elektronická zařízení. Posvítili si také na poslední vlajkový model Galaxy S8. Co se týče opravitelnosti, tak na tom telefon od Samsungu není moc dobře. Zjistila se také jedna zajímavost ohledně baterie.

Galaxy S8 se nebude dát jednoduše opravit

Poslední vlajkový model od Samsungu je pod větším dohledem než ostatní telefony, a to kvůli tomu, že Galaxy Note 7 nedopadl vůbec dobře a po problémech s bateriemi byl kompletně stažen z trhu. Po tomto problému spustil Samsung nový program, ve kterém kontroluje použité baterie mnohem více.

A podle iFixit je baterie v Galaxy S8 téměř stejná jako v Note 7. Přímo v Galaxy S8+ má baterie stejnou kapacitu, napětí i rozměry. Umístění je rovněž na podobném místě, stejně jako mezery, navíc je baterie přilepena k zařízení, takže se nedá ani moc rychle vyměnit. O výrobu baterie se stará i stejná firma, a to Samsung SDI.

Samsung Galaxy S8+ Teardown!

Samsung Galaxy S8+ Teardown!

Změny akumulátoru by ale měly být hlavně uvnitř, a to už jen díky tomu, že baterie prochází důkladnými osmibodovými testy. Na internetu už se dá najít několik videí, kde lidé záměrně poškozují baterii. Ta ale nezačala hořet, ale pouze se nafoukla. Samozřejmě to ještě neznamená, že je baterie v pořádku, na to si budeme muset počkat ještě nějaký čas, aby se to dalo potvrdit.

Co se pak týče samotné opravitelnosti telefonu, tak na tom není vůbec dobře. Od iFixitu dostal hodnocení pouze 4/10. A to hlavně kvůli tomu, že do telefonu se nedá jednoduše dostat a hrozí přitom poškození displeje. Díky tomu vyvstává otázka, jak se budou opravovat menší praskliny ochranného skla. Pokud se bude muset vyměnit celý displej, pořádně se to zákazníkům může prodražit.

Myslíte si, že už si Samsung dal pozor a Galaxy S8 bude mít bezproblémovou baterii?

Zdroj: mashable.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)