Aktualizace Galaxy S23 Ultra prý vypnula natáčení v 8K s vysokým bitrate

Samsung Galaxy S23 Ultra 8K bitrate omezení video natáčení

Majitelé vlajkových telefonů Samsung Galaxy S23 Ultra na zahraničních fórech hlásí, že jim na telefonech červnová pravidelná aktualizace vypnula jednu z funkcí pro natáčení videa. Update podle všeho zamezil možnost pořizovat záznamy ve vysokém rozlišení 8K a současně s vysokou přenosovou rychlostí neboli bitratem. Funkce byla k dispozici při uvedení na trh, ale po instalaci aktualizace z minulého měsíce zmizela. V tuto chvíli je možnost v nastavení aplikace Fotoaparát zašedlá a nedá se přepnout.

Pokud jde o záměr, tak důvodem pro vypnutí mohly být dříve hlášené problémy s natáčením za těchto podmínek. Někteří uživatelé si stěžovali, že při použití zmíněné funkce v Galaxy S23 Ultra se videa v rozlišení 8K s 30 snímky za sekundu občas zadrhávají. Je tedy možné, že společnost Samsung tuto funkci zakázala, protože nefunguje konzistentně. Jestliže tomu tak je, pak by ale jistě bylo vhodné uživatele o této změně informovat v rámci seznamu změn u aktualizace. Což se nejspíš nestalo.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte ve své Galaxy S23 Ultra tuto možnost aktivní?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)