Samsung Galaxy S20 Fan Edition kompletně poodhalen. Dočkáme se Snapdragonu 865?

samsung logo telefon s20 fe

Telefon Samsung Galaxy S20 Fan Edition byl kompletně poodhalen ještě před samotným představením. S předstihem známe design i veškeré parametry tohoto zajímavého telefonu. Existovat budou dvě různé verze, jedna s podporou 4G sítí a druhá si rozumí i s 5G sítěmi. Zajímavé je to, že 4G verze by měla běžet s čipsetem Exynos 990 a 5G verze poběží na Snapdragonu 865. Poslední spekulace hovoří i o tom, že bychom se v Evropě měli dočkat obou verzí. Mohlo by tak jít o jednu z mála šancí, jak v Evropě získat špičkový Samsung telefon se Snapdragon čipsetem.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition poodhalen se zajímavými parametry

Více rozdílů mezi dvěma verzemi nejsou. Těšit se tak můžeme na 6,5 palců velký Super AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Displej má trochu nepochopitelně chránit starší tvrzené sklo Gorilla Glass 3. Na přední straně je také 32 MPx selfie kamera ukrytá v malém průstřelu. Nechybí ani čtečka otisků prstů, která je ukrytá v displeji. Oba čipsety doplní 6GB RAM paměť a 128GB úložiště.

Na zadní straně je 12MPx hlavní fotoaparát, 8 MPx telefoto s 3x optickým zoomem a optickou stabilizací obrazu. Tuto základní dvojici doplňuje 12 MPx ultra širokoúhlý fotoaparát. S telefonem půjdou natáčet videa až ve 4K rozlišení. Z obrázků můžeme vidět, že ovládání hlasitosti a zapínací tlačítko se nachází na pravé straně. Spodní strana nabídne USB-C konektor, absence 3,5mm audio konektoru není překvapivá.

Určitě potěší splnění certifikace IP68, bezdrátové nabíjení a velice pěkná kapacita baterie – 4 500 mAh. Menší škoda může být absence ultra rychlého nabíjení, Galaxy S20 Fan Edition by měl podporovat 15W nabíjení. Telefon by se měl představit na konci měsíce či na začátku října. Poodhaleno bylo i mnoho barevných variant. Samsung Galaxy S20 Fan Edition uvidíme minimálně v bílé, růžové, zelené, červené, oranžově a černé barvě.

Jak se vám líbí tato Fan edice Samsungu Galaxy S20?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)