Samsung si nechal zaregistrovat název Space Zoom. Objeví se už v Galaxy S11?

galaxy s11 hybridní zoom

Server LetsGoDigital objevil na EUIPO (Úřad pro duševní vlastnictví Evropské unie) zajímavý patent společnosti Samsung, který popisuje technologii zvanou Space Zoom. Je velmi pravděpodobné, že se objeví již v nadcházející vlajkové lodi – Samsungu Galaxy S11. Co technologie nabídne?

Patent nezmiňuje žádné podrobnosti, ale popisuje funkci, která umožní zoomovat bez ztráty kvality snímku. Vypadá to velmi podobně, jako hybridní zoom, což znamená, že fotoaparát nejdříve objekt přiblíží pomocí teleobjektivu a následně aplikuje digitální zoom a strojové učení, aby byla výsledná kvalita fotografie co nejlepší a bez výrazné ztráty kvality. Tento hybridní zoom již nabízí například Huawei P30 Pro. Trend by v roce 2020 mělo převzít mnoho výrobců, a tak by se této technologie teoreticky mohlo dočkat více vlajkových lodí.

space zoom galaxy s11

Patent tedy tak trochu potvrzuje spekulace o tom, že Samsung Galaxy S11 nabídne 5x optický zoom. Nová vlajková loď od Samsungu by měla být představena již v únoru na MWC (Mobile World Congress) 2020.

Co říkáte na technologii Space Zoom?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)