TOPlist

Jak ochránit Samsung Galaxy S10 před poškrábáním? Bude stačit fólie nalepená z výroby?

folie displej samsung galaxy s10 poskrabani

Dřívější spekulace byly pravdivé. Jak už jsme psali i v recenzi Samsung Galaxy S10. Všechny modely jsou rovnou z výroby vybaveny ochrannou fólií na displeji. Rozhodně se jedná o pěkné gesto, které potěší a navíc vám ušetří pár korun. Samsung zároveň pojistí i to, že čtečka otisků prstů v displeji bude fungovat. Bude ale stačit nalepená fólie z výroby?

Nové Samsung S10 telefony mají již rovnou nalepenou fólii na displeji

Přímo společnost Samsung informovala o tom, že se fólie na telefonu dodává kvůli tomu, aby se vylepšil uživatelský zážitek z telefonu a zajistila se plná funkčnost s utlrasonickou čtečkou otisků v displeji.

folie na displeji Samsung Galaxy S10

Společnost rovněž doporučila obchodům a operátorům to, aby k prodeji byly nabízeny pouze originální Samsung ochrany displeje jako náhradní řešení, pokud se vám nalepená fólie poškrábe nebo jinak zničí. Tvrzené sklo od Samsungu bude stát 30 dolarů, v přepočtu s DPH tedy cca 800 Kč. Samotná náhradní fólie vyjde na 299 Kč.

samsung informace o folii na displeji Galaxy s10

Bohužel poškrábání fólie nebude zrovna těžké. I na recenzované Galaxy S10 se nám podařilo po pár dnech udělat rýhu do fólie. To je samozřejmě způsobeno i tím, že tvrdost fólie se nedá vůbec rovnat se sklem. Navíc nalepená fólie od Samsungu je speciální v tom, že je hodně tenká, aby fungovala čtečka bez problémů. Na druhou stranu potěší to, že chrání i zaoblenou část displeje až k černému rámečku displeje. Trochu horší je to s přesností nalepení kolem průstřelu, kde je vyřezaný otvor pro selfie kameru.

samsung galaxy s10 folie na displeji ryha

Vyvstává samozřejmě i otázka, jestli má vůbec cenu kupovat fólii na S10. Obzvlášť když Samsung Galaxy S10 má novou generaci tvrzeného skla Gorilla Glass 6, které si se škrábanci poradí mnohem lépe než fólie. Navíc při pádu telefonu fólie displej moc neochrání.

Samsung Galaxy S10+ Best Tempered Glass Screen Protector! Whitestone Dome

Samsung Galaxy S10+ Best Tempered Glass Screen Protector! Whitestone Dome

První předběžné testy Galaxy S10 potvrzují to, že klasická tvrzená skla opravdu nefungují. Jedna ze společností, která již má tvrzené sklo fungující s Galaxy S10 čtečkou, je Whitestone Done. Výše na videu můžete vidět kompletní instalaci tohoto skla i testování čtečky otisků. Jeden z mínusů je však cena, která se pohybuje kolem částky v přepočtu 1 600 Kč a horší dostupnost na českém trhu.

[aps_product_sz id=“534246″]

[aps_product_sz id=“534248″]

[aps_product_sz id=“534252″]

Plánujete u Galaxy S10 koupi speciálního tvrzeného skla anebo vám stačí nalepená fólie?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)