Menu

Galaxy Note 9 a čtečka otisků prstů v displeji? Objevily se nové informace

Čtečka otisků prstů v displeji ještě čeká pořádné rozšíření, prozatím jsou dostupné pouze na telefonech značky Vivo. Už několik let se ale mluví o tom, že Samsung chystá také čtečku v displeji. Dříve se mluvilo o tom, že nepřijde ani v Galaxy Note 9. Nyní ale deník Korea Herald obdržel nové informace. Podle nich se čtečky otisků prstů možná dočkáme ještě v Galaxy Note9.

Nové informace nám přibližují, jak to je se čtečkou otisků prstů v displeji

Zdroje korejského deníku Korea Herald hovoří o tom, že divize Samsung Display připravila tři nebo čtyři řešení, jak dostat čtečku otisků prstů do displeje. Samsung Electronics nyní zvažuje, které řešení je nejlepší. Samsung je už velmi blízko k vyřešení problémů, řekly rovněž zdroje uvnitř firmy.

samsung galaxy s9 ctecka otisku prstu

Jasno by ale mělo být ještě tento měsíc. Koncept Galaxy Note 9 už je téměř finální, nyní se čeká pouze na potvrzení toho, kde se bude nacházet čtečka otisků prstů. Druhý zdroj řekl deníku, že měl Samsung hodně času na to, aby se technologie vylepšila. Do konce srpna 2018 by měli inženýři splnit očekávání společnosti na to, jak dobře bude čtečka fungovat. Potvrzuje ale také, že finálně nebylo nic potvrzeno ani vyvráceno.

Samsung je také připraven na variantu, kdy čtečka zůstane pod hlavním fotoaparátem na zadní straně, podobně jako třeba v Galaxy Note 8. Chtěli by se tomu ale vyhnout, už jen kvůli tomu, že čtečka na zadní straně zabere místo pro větší baterii.

Myslíte si, že Galaxy Note 9 bude mít čtečku otisků prstů v displeji?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Raider

Ondřej Koelbl 1

23.3.2018 8:52

Myslím si, že do displeje ji Samsung dá až už modelu S10… Navíc jsem si hodně zvykl na inteligentní sken obličeje+očí takže čtečku používám minimálně =o)

Heyhall

Martin Hejhal -1

23.3.2018 9:03

Koho zajima rada S kdyz se mluvi o Note? U Samsungu to bylo vzdy tak, ze se absolutni novinky objevovaly v Note a v S je pak doladili….

Xzeit

xzeit 1

23.3.2018 9:29

Ondřej Koelbl: ovšem ten sken je někdy trochu problém. Třeba víceúrovňové zabezpečení (kombinace skenu a čtečky otisků) je možné využití.

Libb

Libb 75

23.3.2018 11:10

@Ondřej: ten inteligentní sken je jen u S9? Mám na Note8 Oreo a čekal jsem, že to tam bude, ale když vybírám zabezpečení, tak si musím vybrat mezi duhovkou a obličejem. Obojí zároveň možné není :(

Tichao

tichao 2

23.3.2018 11:46

Nevim proč se o tom vůbec nikde nemůuví, ale autentikvat se jde i hodinkama. Mam Gear S3 + Galaxy S8 a mam nastaveno že když je mam na ruce, tak při odemykání telefonu nepotřebuji autentikaci. Jen když ztratí telefon kontakt s hodinkama, tak chce autentikaci. Tu pak provedu buď skenem duhovky, prstu nebo zadáním pinu. Potřebuju to ale dělat tak jednou za den.

Raider

Ondřej Koelbl 1

23.3.2018 12:10

@Martin Hejhal: Napsal jsem svůj názor.. nemůžu? ;)…

@xzeit: Kombinace čtečky a skenu je možné v nastavení pokud se nepletu, sám to tak využívám..

@Libb pokud se nemýlím, tak Note 8 to používá jako S8, tedy jen sken oční rohovky a u S9 je i funkce obojí najednou =o)

@tichao pokud se nepletu, tak máš zapnutou funcki Smart Lock.. tedy pokud je telefon v blízkosti třeba tvých hodinek, nebo pokud jsi doma na dané adrese, není potřeba telefon odemykat… =o)

Tichao

tichao 2

23.3.2018 12:34

@Ondřej Koelbl: jj tak nějak se to jmenuje, takže mě opravdu netrápí jestli se telefon odemkne za 0,1s nebo za 0,5s, protože to potřebuju minimálně. Všude se předhánějí v recenzích jestli to zvládne iPhone X lépe nebo že by byla čtečka otisků lepší o pár milimetrů vedle, ale nikoho nenapadna tahle možnost. Zdá se mi to jako čistě novinářský problém, aby bylo o čem psát a co testovat.
Navíc ten Smart Lock jde používat i bez hodinek, kdy kdž má člověk telefon u sebe, tak není potřeba pokaždé autentikovat. Jen třeba když jej položíte na stůl a je bez pohybu třeba minutu.

Heyhall

Martin Hejhal -1

23.3.2018 12:40

@O.Klebl

Jasně v pohodě, já vlastně taky. Navíc jak muj, tak Váš comment si vlastně neidporují.

Raider

Ondřej Koelbl 1

23.3.2018 13:42

@tichao souhlasím, já ikdyž používám odemykání pořád, tak je mi jedno jestli se mi to otevře za tolik, nebo o pul vteřiny rychleji… Je to jak píšeš opravdu jen aby bylo o čem psát…

Zapalik

zapalik 0

24.3.2018 0:51

Inteligentní scan taky mám, ale nemůžu používat. V ,S osmičce se mi duhovky načetly okamžitě, teď se to nikdy nepovede. Asi se mi poruchal obličej. :-) Nápověda přichází s vysvětlením, že mám patrně nějakou vážnou oční poruchu : -D

RSS (komentáře k článku)