Porazil Samsung Galaxy 10 své předchůdce v nočním fototestu? Jak obstály Galaxy S8 a S9?

samsung galaxy S10 vs S9 vs S8 nocni fototest

Prodej Samsung Galaxy S10 začíná dnešním dnem. Plánujete si nový Samsung telefon koupit, ale vlastníte starší Galaxy S8 nebo Galaxy S9? Tak to jste na správném místě. V dnešním srovnání se blíže podíváme na to, jak velké zlepšení je u fotografií za zhoršených světelných podmínek u řady Samsung Galaxy S. Výsledky možná překvapí nejednoho z vás, stejně jako nás dříve v redakci.

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů řady Samsung Galaxy byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa.

srovnani fotografii fototesty fotomobilu

Noční fototest Samsung Galaxy S10+ vs Samsung Galaxy S9+ vs Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S10 (recenze) se od dnešního dne začíná prodávat po celém světě včetně Česka. Žhavá novinka má rovnou tři hlavní fotoaparáty na zadní straně. První je širokoúhlý a má 12 MPx, nechybí variabilní clona s F/1,5 a F/2,4. Druhý je teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Třetí fotoaaparát je ultraširokoúhlý 16 MPx, ten má světelnost F/2,2. Telefon dokáže nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS a nechybí OIS.

Samsung Galaxy S9+ má “pouze” duální fotoaparát. První fotoaparát je v Galaxy S9 i S9+ totožný. Má 12 MPx, variabilní clonu F/1,5 a F/2.4. Teleobjektiv má 12 MPx a světelnost F/2,4. Nahrávání videa už dokáže ve 4K rozlišení a 60 FPS a optická stabilizace obrazu (OIS) je také k dispozici.

Samsung Galaxy S8 už má jen jeden 12 MPx fotoaparát se světelností F/1.7, takže už není variabilní jako u výše zmíněných telefonů. Nechybí však optická stabilizace obrazu nebo nahrávání videa ve 4K rozlišení.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena od 25 999 Kč

Kvalita fotografií není finální

V testovaném telefonu Samsung Galaxy S10 ještě není finální software, který bude 8. března dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

Noční snímky ze Samsung Galaxy S10 Plus, Galaxy S9 Plus a Galaxy S8

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Porazil Samsung Galaxy 10 své předchůdce v nočním fototestu? Jak obstály Galaxy S8 a S9?

Porazil Samsung Galaxy 10 své předchůdce v nočním fototestu? Jak obstály Galaxy S8 a S9?

Závěr nočního fototestu řady Samsung Galaxy S

Začneme tím největším zklamáním. A to se Samsungem Galaxy S9+, který podává nejhorší výsledky ze všech tří telefonů. Jak ale zmiňujeme i ve videu, může to být způsobeno tím, že jsme k dispozici měli vadný kus, protože v předchozích fototestech S9 takhle špatné snímky nedělala. Na Galaxy S9 se tak určitě zaměříme i v některém z budoucích fototestů.

O testování nahrávání videa si můžete všimnout největších detailů u Galaxy S10, nicméně je to vykoupeno největším šumem. Zbylé dva telefony sice nemají takový šum, ale ztrácí u detailů a S9+ i u ostrosti. Barevné podání je totožné u všech telefonů, to ale není nic překvapivého, vzhledem k tomu, že jde o stejnou řadu telefonů.

U fotografií jsou rozdíly zajímavější. Galaxy S10+ má nejvíce saturované barvy, směrem do žluta. Nejvíce detailů můžete vidět u S10+. Podobně jako u videa, i na většině fotografií Galaxy S8 porazil Galaxy S9+. Všimnout si můžete i toho, že umělá inteligence a zpracování fotografií není na všech telefonech identická. U Galaxy S10+ vidíme posun kupředu, kdy lépe dokáže rozeznat scény.

Obecně se dá říct, že Samsung Galaxy S10+ je na tom nejlépe, na druhou stranu ale rozdíly nejsou tak velké, jak jste si možná mysleli. Obzvlášť když se přihlédne k tomu, za kolik se prodává Galaxy S10 a Galaxy S8.

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+

1.0
 • Displej 6.2", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 529 ppi
 • Procesor Exynos 9810
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3500 mAh
 • Cena od 9 990 Kč
Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč

Porazil Galaxy S10 své předchůdce? Jak hodnotíte fotografie vy?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)