Fototest Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10 Plus. Souboj těch nejlepších fotomobilů

fototest huawei P30 pro vs samsung galaxy s10 plus

Dnešní fototest je speciální, protože si srovnáme dva nejlepší fotomobily současnosti. A to Huawei P30 Pro se Samsungem Galaxy S10 Plus. Který z těchto dvou telefonů je na tom lépe?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obou smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie.

Jak jsme s telefony fotili?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Oba telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Fototest Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 Plus

Recenzi Samsung Galaxy S10 pro vás máme již delší dobu, takže pravděpodobně parametry fotoaparátů znáte. Nicméně rychle shrneme základní parametry foťáků. Na zadní straně má tři. Ten první používá 12 MPx s variabilní clonou F/1,5 a F/2,4. Sekundární fotoaparát je teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Třetí snímač má 16 MPx a je ultraširokoúhlý se světelností F/2,2. Telefon umí nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS a nechybí OIS. Selfie kamera je u S10+ duální a má 10 + 8 MPx.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena od 25 999 Kč

Huawei P30 Pro má rovnou čtyři fotoaparáty, společnost soustavu fotoaparátů nazývá Leica Quad Camera. Hlavní fotoaparát má 40 MPx a clonu F/1,6. Sekundární fotoaparát je ultraširokoúhlý. Má 20 MPx a clonu F/2,2. Třetí telefobjektiv má 8 MPx. Specialitou je periskop, díky kterému nabízí  5x optický zoom, 10x hybridní zoom a 50x digitální zoom. Přední selfie kamera má 32 MPx. Samozřejmostí je optická stabilizace obrazu (OIS), nechybí ani  Huawei AIS. Již brzy se můžete těšit na recenzi Huawei P30 Pro.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

1.0
 • Displej 6,4", 2340 x 1080 px, OLED
 • Procesor Kirin 980
 • RAM 6/8 GB
 • Fotoaparát 40 + 20 + 8 MP + ToF
 • Baterie 4 200 mAh
 • Cena od 22 499 Kč

Srovnání fotografií Huawei P30 Pro vs. Samsung Galaxy S10+

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Fototest Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+

Fototest Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+

Závěrečné hodnocení fototestu Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10 Plus

Tradičně začneme srovnáním u videa. Zde je pro nás vítězem Samsung Galaxy S10 Plus. A to hned z několika důvodů. V první řadě to je věrohodnější vyvážení bílé. U P30 Pro mají bílá místa tendenci směřovat do narůžovělých barev. Zajímavé je, že tento problém je u Huaweie pouze u hlavního fotoaparátu.

Druhým důvodem je stabilizace obrazu, kde Galaxy S10+ lépe vyhlazuje pohyb. Posledním důvodem je pomalejší ostření u P30 Pro. Ve výsledku tak v tomto ohledu vítězí Samsung, nicméně musíme brát v potaz fakt, že P30 Pro je na trhu kratší dobu a Huawei nahrávání videa může vylepšit pomocí aktualizací.

Další části je zpomalené video, kde nás trochu nemile překvapil Huawei P30 Pro. Samsung opět dokázal zvítězit na plné čáře. Zpomalené video na P30 vypadá jako kdyby bylo natáčeno v polovičním rozlišení a poté zvětšeno na původní FullHD.

huawei p30 pro fotoaparat zadni strana

U fotografií už je to mnohem vyrovnanější. Zajímavé je to, jak každá společnost přistupuje odlišně k HDR režimu. Samsung má HDR režim kontrastnější a oblohu mnohem modřejší, P30 Pro má méně kontrastu, což mnohým vyhovuje, protože to vypadá přirozeněji. U Huawei P30 Pro musíme vytknout opět vyvážení bílé, které u fotografií jde spíše do modrých a studenějších barev. Ultraširokoúhlý fotoaparát se nám více líbí u “es-desítky” díky širšímu úhlu záběru. Na druhou stranu Huawei P30 se může chlubit automatickým ostřením, Samsung používá pouze pevné ostření u ultraširokoúhlého fotoaparátu.

samsung galaxy s10 plus fotografovani

Jeden z hlavních taháků, kde Huawei P30 Pro jasně vede, je zoom. Nabízí až 5x optický zoom a až 10x hybridní zoom. Teleobjektiv Samsungu nabízí pouze 2x zoom. U selfie kamery nás zaujalo širší ohnisko u P30. Poslední žhavou kartou u Huawei P30 Pro jsou noční fotografie, kde obzvlášť ve speciálním režimu dokáže telefon kouzla. Extrémních rozdílů si všimnete ve scénách, kde je minimum nebo žádné světlo.

Je podle vás lepší Huawei P30 Pro anebo Samsung Galaxy S10 Plus?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)