Prémiový smartphone Huawei P30 uvidíme již za měsíc v Paříži. Společnost láká na vylepšený fotoaparát

huawei p30 recenze telefonu

Minulý rok byl pro Huawei přelomový, protože se dokázal s modelem Huawei P20 Pro dostat mezi tu absolutní elitu. I s odstupem jednoho roku stále patří k nejlepším fotomobilům na trhu. Nyní čínská společnost oficiálně potvrdila datum představení nástupce Huawei P30. Dočkáme se již za měsíc a opět se představení bude konat v Paříži.

Huawei P30 a Huawei P30 Pro budou představeny již 26. března

Oznámení se nejprve objevilo na oficiální Instagram stránce Huawei. Očekává se minimálně oznámení dvou telefonů. A to Huawei P30 a P30 Pro. Velice pravděpodobně bude existovat i levná verze Huawei P30 Lite, nicméně k té ještě neunikly žádné informace. Je dost možné, že se představí na jiné akci. A to i třeba později.

I když samotný teaser neprozrazuje žádné informace. Grafika, kterou Huawei použil, jasně naznačuje to, že telefon bude mít vylepšený zoom. O tom již ostatně psal Evan Blass na konci roku 2018. Základní verze P30 má mít tři fotoaparáty na zadní straně s 5násobný bezztrátový zoom. Pro varianta P30 na tom má být ještě lépe. Zároveň má mít rovnou 4 fotoaparáty na zadní straně.

Z dostupných informací rovněž víme to, že obě verze budou mít minimální kapkovitý výřez. Dostane se pravděpodobně i na čtečku otisků prstů v displeji podobně jako u Huawei Mate 20 Pro. Pokud jde o výkon, tak oba telefony pohání Kirin 980, který doplní minimálně 6GB RAM paměť. Je dost možné, že uvidíme i 12GB variantu, aby se Huawei vyrovnal Samsungu nebo Xiaomi. Článek budeme pravidelně aktualizovat o nové informace, které se k telefonům řady Huawei P30 objeví.

Těšíte se na představení telefonů Huawei P30? Kterou funkci byste v telefonech rádi viděli?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)