Fotoaparát v Huawei P70 bude revolucí! Co se změnilo?

Huawei
  • Huawei P70 bude oficiálně představen během jara 2024
  • Výrobce se spoléhá na vlastní vývoj, chce být více nezávislý
  • Velké očekávání vzbuzuje fotoaparát a samozřejmě procesor

Jako každý rok, také na jaře 2024 se můžeme těšit na představení nového topmodelu od Huawei, který by měl možnosti mobilní fotografie opět posunout o kousek dále. Stát se jím má Huawei P70 a jméno je jedna z mála věcí, kterou zatím víme. Zásadní novinka nás čeká u fotoaparátu, Huawei vstupuje do neznámých vod.

HuaweiP60Art

Huawei neprodloužil smlouvu se společností Sony o dodávkách fotočipů a od roku 2024 se chce spolehnout na vlastní řešení. A to je obrovská změna, fotočipy od Sony totiž odebírá velká většina výrobců na současném trhu. Spoléhá na ně Apple, spoléhá na ně Xiaomi, chybět nemají ani v chystaném OnePlus 12. Fotočipy od Sony jsou sázkou na jistotu, patří k naprosté špičce. Huawei chce ale pokračovat vlastním směrem, fotoaparát v Huawei P70 vzbuzuje obrovská očekávání.

Huawei P70 bude demonstrovat technologické možnosti Číny

Proč jde Huawei touto cestou? Důvody snadno najdeme hned dva. Tou první je snaha ušetřit, vlastní vývoj sice nebude zadarmo, ale z dlouhodobého pohledu to dává smysl. Především se ale výrobce více osamostatní a nebude závislý na firmách, které s ním v budoucnosti například nemusí chtít (nebo rovnou nebudou moci) spolupracovat. Mít pod jednou střechou vývoj čipu se navíc může pozitivně projevit na samotné kvalitě fotografií.

Ještě větší pozornost bude věnována procesoru. Také v této oblasti se Huawei vydal cestou vlastního vývoje a je fakt, že jinou možnost ani neměl. Používat vždy generaci staré procesory Qualcomm bez podpory 5G nedávalo dlouhodobě smysl. Kirin 9000s v modelu Huawei Mate 60 Pro nedosahuje výkonu, který nabízí Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 nebo Mediatek 9300. Ale vývoj jde rychle kupředu a za rok může být ztráta opět menší.

Huawei Mate 60 Pro

Huawei prochází těžkým obdobím a je pravděpodobné, že ani v roce 2024 se nedokáže vrátit na svou původní pozici. Ale z dlouhodobého pohledu se mu zaměření na vlastní vývoj může vyplatit. Huawei P70 bude telefonem, který ukáže současné možnosti výrobce a jeho čínských partnerů. Jeho prodeje mimo Čínu nebudou příliš důležité, bude ale zajímavé sledovat přijetí právě na domovském trhu.

Už vřelé přijetí modelu Huawei Mate 60 Pro ukázalo, že má doma pořád silnou pozici. Příští rok se můžeme těšit na řadu skvělých telefonů a jejich představení není daleko. Samsung představí řadu Galaxy S24 hned na začátku roku, těšíme se na OnePlus 12, globální uvedení řady Xiaomi 14 a stranou nezůstane ani Apple, který údajně pracuje na nové generaci levného iPhonu SE, který má mít excelentní fotoaparát.

Těšíte se na Huawei P70?

Zdroj: Gsmarena, HuaweiCentral

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)