Aplikace Fotky Google do galerie přidává živý náhled videa

fotky google živý náhled videa

Chytrá galerie Fotky Google svým uživatelům v minulých týdnech představila řadu změn, mezi ty největší patří bezpochyby zrušení synchronizace mezi Google Photos a Google Drive. Nyní aplikace Fotky Google přináší další novinku a tou je přidaný živý náhled videa přímo do časové osy galerie fotek.

Živý náhled videa zpřehlední miniatury v Fotky Google

Videa jsou v Google Photos označena typickou ikonou „play“ v pravém horním rohu náhledu souboru. Minulý týden vyšla nejnovější aktualizace aplikace (4.20), která kromě statického náhledu zobrazuje i ten dynamický. Pokud tak listujete záložkou „Fotky“ a máme v ní i nějaká videa, stačí na chvilku zastavit u miniatury a Fotky Google zobrazí její živý náhled. Živý náhled usnadní hledání konkrétního souboru tím, že vám video přehraje hned v miniatuře. Díky této funkci se tak vyhnete zdlouhavému hledání a přehrávání všech videí v okolí.

Google Photos
Google Photos

Novinka funguje jak v režimu pro zobrazení dne, tak v „přehledném zobrazení“. Videa se spouští postupně, nemusíte se tak bát, že by na vás najednou začalo blikat třicet malých obrazovek. Jednotlivé položky se pak přehrávají, dle délky jejich trvání, případně dokud prstem nesjedete níže. Jakmile přehrávání skončí, automaticky se přepne na další, nebo se začne přehrávat znovu a takto pořád dokola. U všech videí je ztlumený zvuk, takže se nemusíte obávat, že by na vás vaše galerie během hledání začala křičet.

Google Photos 4.20: Video previews

Google Photos 4.20: Video previews

Představovaná funkce vám může připomínat živý náhled u videa ve webovém prostředí Fotky Google, kde stačí na video najet myší a začne se přehrávat. Princip fungování je v obou případech stejný, zde však přímo neovlivníte, které video se začne přehrávat a nemůžete tak libovolně přecházet mezi náhledy všech souborů.

Je pro vás živá miniatura užitečná, nebo vás spíš ruší?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)