Google Fotky nově podporují tmavý režim. Jak a kdy ho aktivovat?

Aplikace Google Fotky tmavy rezim

Google se v posledních několika týdnech snaží implementovat tmavé režimy do svých aplikací. Nedávno se tento režim objevil v aplikacích Google Kalendář a Google Keep a nyní přichází řada i na Google Fotky. Někteří uživatelé si všimli přepínacího tlačítka i na jiných systémech, než na Androidu Q. To jen potvrzuje fakt, že se Google připravuje na systémový tmavý režim a proto přizpůsobuje jeho aplikace už nyní.

Tmavý režim pro Google Fotky šetří zrak i energii

Podobně jako ostatní aplikace od Googlu je tmavý režim v aplikaci Google Fotky spíše tmavě šedý, než černý,což je trochu škoda, jelikož v případě černého pozadí by byla úspora energie znatelnější. Kromě úspory energie je tmavé prostředí šetrnější k vašemu zraku. Vyhledávací pole a spodní navigace jsou oproti pozadí světlejší a fotografie tak lépe vyniknou. Dlouhodobí uživatelé Androidu jistě vzpomenou na starší verze Androidu, ve kterých byl systém zbarven do tmavých barev a Google se k nim pomalu vrací. Pokud nepatříte k vyvoleným, kteří v nastavení mají přepínač tmavého režimu už nyní, můžete vyzkoušet přepnout telefon do nočního režimu ve vývojářských možnostech.

Google Fotky zatím nemají tmavý režim oficiálně, což by se mělo změnit během následujících několika dní. Mezi posledními aplikacemi, které tmavý režim nemá je tak Google Lens a je otázkou, zda a kdy se ho dočkáme i v něm.

Využijete tmavý režim?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)