TOPlist

Končí synchronizace mezi Diskem a Google Fotkami. Co to znamená?

Sdílejte:
Lukáš Altman
Lukáš Altman
14.6.2019
Ikona komentáře 6
Končí synchronizace mezi Google fotky a Diskem

Synchronizace mezi službami Fotky a Disk umožňuje, že se fotky a videa nahraná na disk zobrazí i v úložišti fotek. Jenomže podle uživatelů nebylo takové propojení služeb zrovna šťastnou volbou, na což Google reaguje jejich rozdělením. Konec synchronizace přijde začátkem července, takže uživatelé získají dvě samostatná úložiště. Manažeři Googlu se zároveň vyjádřili, jak budou oba produkty nadále fungovat.

Co uživatelé získají a ztratí ukončením synchronizace?

Jakmile Google obě služby rozdělí, nebudou se už fotky ani videa přidaná na Google Disk propisovat do služby „Fotky“. To samé platí i naopak, takže si můžete lépe oddělit pracovní záležitosti od těch osobních. Podle Googlu se občas stávalo, že uživatel nedopatřením smazal fotku z Disku, čímž o ni přišel také ve Fotkách. Stále ale bude možné kopírovat soubory z disku do úložiště fotek, zatímco naopak to zřejmě nepůjde.

Ve službě Google Fotky přibude tlačítko „Nahrát z disku“, a jakmile přes něj soubor vložíte, bude uložen na dvou místech, ale bez jakékoliv vazby. Jednoduše řečeno, úpravy provedené na disku se neprojeví v souboru ve službě Fotky a naopak. Zároveň to s sebou přináší také jisté omezení, protože pokud zkopírujete fotku ve vysoké kvalitě z Disku do Fotek, bude zabírat místo v obou službách.

Google propojení 10. července 2019 ukončí, zůstane obsah v obou službách stejný; všechny další změny už se potom projeví pouze v konkrétní službě. Co se týče synchronizace pro Windows a macOS, bude i nadále možná pomocí aplikace „Zálohování“.

Vadí vám konec synchronizace?

Zdroj: theverge.com

O autorovi

Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. Více o autorovi

Lukáš Altman
Sdílejte:

Komentáře

RFN:

Uvidíme. Ale pokud by omezil prostor pro fotky, tak není problém zaplatit za prostor a jede se dál. Ale změny, kdy uživatel nemá možnost si vybrat a natvrdo mu zruší nějakou funkcionalitu jsou horší.
18.6.2019 16:05

RFN:

Konec synchronizace mi vadí. Odstraňovat fotky ručně z Google Disku nebo disku v počítači po té, co je smažu z Google Fotek, je šílené. A mít fotky jen na Fotkách Google a tedy nemuset je mít synchronizované s Diskem Google a s počítačem, by mi docela vadilo. Zase tak velkou důvěru v Google nelze mít.
18.6.2019 16:01

Jan Dolejš:

Tak samozřejmě se učí. Nikdo jiný nemá tak velkou sbírku fotek k analýze jako Google. Google není charita, všechno, co nám dává zdarma si někde bere zpět (data uživatele pro reklamy, obsah k k sebeučení...). Je to klasický business :)
15.6.2019 09:21

Pkuba:

Já funkci používám, zálohuji fotky na disk a sdílím přes Fotky rodině a přátelům
15.6.2019 09:27

TheDroid:

Synchronizace mezi Diskem a Fotkami jsem stejně nepoužíval, takže mě se to moc ani netýká.
15.6.2019 07:14

kark:

To jsem zvědav co bude dál, jestli neomezí prostor na fotky. Je to podezřele výhodná nabídka ty Fotky. Jistě se na tom něco učí.
14.6.2019 22:20