TOPlist

Šéf projektu Fotky Google avizuje nové funkce. Co můžeme očekávat?

aplikace Google Photos nové funkce

Vedoucí projektu Fotky Google, David Lieb, rozpoutal v průběhu týdne na sociální síti Twitter diskuzi s uživateli, kde je požádal o zaslání zpětné vazby ohledně užívání aplikace. Současně uživatele vyzval, aby se vyjádřili k funkcím, které by od aplikace pro ukládání a sdílení fotografií, Google Photos, v budoucnu očekávali. U některých z těchto podnětů následně potvrdil, že součástí aplikace budou a již leží na stolech vývojářského týmu. Jaké nové funkce můžeme tedy v budoucnu od Fotky Google očekávat?

Označení osob a sdílení mazlíčků v Google Photos

První z novinek se týká manuálního označování lidí na fotkách. Aktuálně mají uživatelé v rámci aplikace osobu možnost pouze odznačit v případě, že je označena špatně. Nemohou si však sami zvolit bod na snímku, pokud tak aplikace sama obličej nedetekuje, není možné dotyčnou osobu označit. Dobrá zpráva přichází také pro uživatele využívající sdílení knihovny s partnerem. V rámci této služby budete moci nastavit automatické sdílení fotografií svých domácích mazlíčků.

Fotky Google dostanou nové funkce známé z webu

Webová verze Fotky Google svým uživatelům nabízí některé funkce, které prozatím nebyly v mobilní aplikaci dostupné. Patří mezi ně například filtr pro již nahrané fotografie. Takový filtr by usnadnil hledání napříč všemi fotografii a tím i jejich editaci. Jako další byla zmíněna úprava EXIFu fotografií neboli timestamps. Tedy informací ohledně pořízení fotografie, jako je místo a datum, nebo její název. Stejně tak se diskutovalo o možnostech mazání fotografií v rámci aplikace. Řeč byla o možnosti odstranění snímků z knihovny přímo z otevřeného alba. I tato možnost je zařazena mezi nové funkce pro budoucí verzi aplikace Fotky Google.

Google Photos
Google Photos

David Lieb u řady podnětů ze stran uživatelů uvedl, že jsou již pro některé uživatele dostupné, prozatím v testovací verzi. Můžete se tak s nimi již setkat i vy.  U spousty z nich dále potvrdil, že je s nimi do budoucna počítáno. Kdy se však objeví v oficiální verzi aplikace nespecifikoval. Mezi reakcemi na jeho Tweet byla ještě celá řada dalších dobrých podnětů, jak se k nim vedoucí projektu postaví můžeme sledovat s každou novou aktualizací aplikace.

Co byste do Google Photos chtěli přidat vy?

Zdroj: Android Police

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)